1. Dziś przypada XXX Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe;
 • Bóg zapłać rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. 
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu codziennie po Mszach św. 
 1. Nabożeństwa różańcowe pół godziny przed Mszą św., a w niedzielę o godz. 14.30. 
 1. W przyszłą niedzielę, 1.11, przypada uroczystość Wszystkich Świętych:
 • kolekta w tym dniu przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz o godz. 15.30;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo różańcowe za naszych Zmarłych, które odprawimy na cmentarzu, stojąc przy grobach swoich Bliskich. 
 1. Najważniejsze wytyczne z Dekretu Biskupa Opolskiego:
 • podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osoby z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem;
 • Wierni są zobowiązani do zakrywania ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą. Dotyczy to również koncelebransów i usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy państwowe;
 • w kościołach leżących na terenie tzw. strefy czerwonej, w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 7 m2. W związku z tym, w naszym kościele, który liczy 512 m2, mogą przebywać 73 osoby jednocześnie;
 • kapłanom starszym, chorym oraz objętym kwarantanną Ks. Biskup pozwala celebrować Mszę świętą w ich prywatnych mieszkaniach;
 • sakrament pokuty nie może się odbywać w zamkniętych konfesjonałach;
 • w czasie rozdzielania wiernym Komunii świętej wszyscy komunikujący mają mieć bezwzględnie zasłonięte usta i nos; usta i nos mają mieć nadal zasłonięte wszystkie osoby, tak duchowne, jak świeckie, które przyjmują interesantów w kancelarii parafialnej czy zakrystii;
 • z racji Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nie wyznacza się limitu osób, lecz obowiązuje zasada dystansowania się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa.