1. Dziś przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • w związku z nowymi obostrzeniami państwowymi dotyczącymi liczby wiernych w świątyni, w naszym kościele (512 m2) mogą przebywać jednocześnie 34 osoby. W niedziele i święta będziemy transmitować Msze św. za pomocą strony na Facebooku. Przypominam, że Msza św. będzie dostępna tylko w czasie rzeczywistym;
 • składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać! 
 1. W przyszłą niedzielę, 22.11, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata:
 • kolekta w tym dniu na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po Mszach św. zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;
 • suma niedzielna o godz. 10.00 będzie sprawowana m.in. w intencji róż różańcowych mężczyzn o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w tym trudnym czasie;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30. 
 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Heinz-Waldemar Paul KRZIKALLA, który przeżył 81 lat, mieszkał wiele lat w Niemczech, a w ostatnim czasie przy ul. Hulczyńskiej 71. Został pochowany w miniony piątek na naszym parafialnym cmentarzu. Zmarł także śp. Rudolf RIEGER, lat 83, zamieszkały przy ul. Sobieskiego 20. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 18.11, o godz. 10.00. Polecajmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… 
 1. Stolica Apostolska wydała Dekret Penitencjarii Apostolskiej, na mocy którego w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle: (1) Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można w tym roku uzyskać przez cały listopad; (2) Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, uzyskiwany w trybie zwyczajnym tego dnia lub w niedzielę poprzedzającą bądź następną przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, można w tym roku uzyskać we wszystkie dni listopada; (3) Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) oraz odmówią modlitwę za zmarłych bądź wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.