1. Dziś przypada Święto Chrztu Pańskiego:
  • dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego;
  • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
  • po południu zapraszamy o godz. 14.30 na nabożeństwo niedzielne;
  • bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy na Święta Bożego Narodzenia oraz na Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzięki Waszej, drodzy Parafianie, ogromnej życzliwości – w naszym kościele przez cały rok są pięknie przystrojone ołtarze. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy przez cały miniony 2020 rok składali swoje ofiary na ten cel. 
  1. W przyszłą niedzielę, 17.01, przeżywamy II Niedzielę Zwykłą:
  • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
  • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne.
  1. W związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii, Biskup Opolski wydał dekret dotyczący odwiedzin duszpasterskich, czyli kolęd Przypominam, że kolęda w zwyczajowej formie została odwołana. W tym tygodniu będą jeszcze sprawowane Msze św. za rodziny z poszczególnych ulic, w następującym porządku:

* Poniedziałek, 18.01.2021: W intencji rodzin z ul. Sobieskiego i Wawrzyńca;

* Środa, 20.01.2021: W intencji rodzin z ul. Wschodniej i Pl. ks. F. Melzera.

Podczas Mszy św. kolędowych modlimy się w intencjach wszystkich Parafian – prosząc Boga o Jego łaski dla żyjących i radość nieba dla Zmarłych. Poświęcamy także wodę, którą zabierzecie do Waszych domów, by je pobłogosławić na Nowy Rok, przekazujemy naklejki kolędowe oraz obrazki – pamiątki dla każdej Rodziny.

Kochani Parafianie! Czas kolędy jest to również możliwość dzielenia się z innymi naszą dobrocią – ofiary złożone podczas kolędy w ostatnich 2 latach posłużyły nam do wymiany poszycia dachowego na budynku plebanii. Mimo trwającej pandemii, nadal myślimy o wymianie instalacji elektrycznej i malowaniu naszej świątyni. W związku z tym, podczas Mszy św. kolędowych będzie można złożyć ofiarę na te cele. Życzymy Wam wszystkim obfitych łask Bożej Dzieciny na każdy nowy dzień. 

 

  1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Józefa KOTULA, który przeżył 85 lat, mieszkał przy ul. Bogumińskiej 74. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… 
  1. Cały rok 2021 w Kościele powszechnym przeżywany będzie jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. W Santiago di Compostella, a także w wybranych kościołach stacyjnych na całym świecie, czciciele św. Jakuba będą mogli zyskiwać odpust zupełny do 31 grudnia 2021 r. Informujemy, że zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej na terenie diecezji opolskiej kościołami stacyjnymi będą: Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie, Kościół św. Jakuba w Raciborzu (filia kościoła farnego) oraz Kościół św. Jakuba w Skorogoszczy.