1. Dziś przypada II Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 12.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza św.;
 • nie będzie dziś nabożeństwa popołudniowego o 14.30;
 • dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy – Bóg zapłać za Waszą życzliwość i ofiarność. 
 1. W tym tygodniu będą jeszcze sprawowane Msze św. kolędowe o godz. 18.00:

* Poniedziałek, 18.01.2021:W intencji rodzin z ul. Sobieskiego i Wawrzyńca;

* Środa, 20.01.2021: W intencji rodzin z ul. Wschodniej i Placu Ks. Melzera.

Mieszkańców tych ulic (przedstawicieli poszczególnych rodzin) zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencjach. Będziemy prosić Boga o Jego łaski dla żyjących i radość nieba dla Zmarłych.   

        

 1. Ze względu na trwającą pandemię i związane z nią obostrzenia – w sobotę, 23.01, będziemy sprawować 2 Msze św. niedzielne: o godz. 16.30 oraz o godz. 18.00, a w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12.00. Przypominamy, że w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 34 osoby. 
 1. W przyszłą niedzielę, 24.01, przeżywamy III Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz dodatkowo o godz. 12.00;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa niedzielnego;
 • będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Chorwacją. Dnia 29.12.2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6.01.br, doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę, popartą apelem Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli, 24.01, Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę oraz zbiórkę do puszek przed kościołami na rzecz poszkodowanych.