1. Dziś przypada III Niedziela Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • uczennice z raciborskich liceów organizują kolejną akcję charytatywną na rzecz fundacji Help Furaha, która pomaga dzieciom z autyzmem i porażeniem mózgowym w Kenii. Dziewczyny wraz z przedszkolakami przygotowały kartki wielkanocne, które można zakupić przy kościele i w ten sposób wesprzeć działalność fundacji. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy;
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz dodatkowo o godz. 12.00;
 • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy). Podczas adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 11.20.
 1. W piątek, 12.03, zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami (zaleckami) za Zmarłych o godz. 17.15, po nim – o godz. 18.00 Msza św. szkolna.
 1. W przyszłą niedzielę, 14.03, przypada IV Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy). Podczas adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 11.20.
 1.   WTUO wraz z Radiem Doxa zapraszają do wielkopostnej inicjatywy „Akademia Wiary”, której tematem przewodnim jest Credo. W Wielkim Poście, w każdy piątek, w mediach społecznościowych Wydziału Teologicznego zamieszczany będzie kolejny wykład dotyczący poszczególnych artykułów Wyznania Wiary.
 1. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 25 do 28 marca (od czwartku przed niedzielą Palmową). Wygłosi je ks. Piotr Herok, student Pisma Św. na Biblicum w Rzymie oraz prawa kanonicznego na UKSW w Warszawie.
 1. Zmarł nasz Parafianin, śp. Zbigniew KLOC, który przeżył 68 lat, mieszkał przy ul. Bogumińskiej 42. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 13.03, o godz. 10.00. Różaniec za + Zbigniewa będzie odmawiany codziennie przed mszami św., a w sobotę, 13.03, o godz. 9.20 odbędzie się pożegnanie w kaplicy i przeprowadzenie trumny do kościoła. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek…