1. Dziś przypada V Niedziela Wielkiego Postu:
  • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na opłaty za ogrzewanie kościoła i plebanii;
  • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy). Podczas adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 11.20. 
  1. W czwartek, 25.03, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej parafii rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Piotr Herok, student Pisma Św. na Biblicum w Rzymie oraz prawa kanonicznego na UKSW w Warszawie. Bardzo serdecznie zapraszam Was, drodzy Parafianie, do udziału we Mszach św. i naukach rekolekcyjnych w tym modlitewnym czasie. W czwartek i piątek Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z naukami ogólnymi, a wieczorem około godz. 19.00 – nauki stanowe: w czwartek nauka dla kobiet, w piątek – dla mężczyzn. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. m.in. w intencji chorych i cierpiących, a od godz. 9.30 odwiedziny chorych z posługa sakramentalną (należy chorych zgłosić do piątku, w zakrystii). Popołudniowe Msze św. w sobotę oraz w niedzielę – z nauką kończącą czas rekolekcyjny oraz z ofiarą na rzecz Ks. Rekolekcjonisty.
  1. W piątek, 26.03, zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami za Zmarłych o godz. 17.15, po nim – o godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną. O godz. 19.00 nauka stanowa dla mężczyzn.
  1. W sobotę, 27.03, w kościele NSPJ w Raciborzu o godz. 20.00 czuwanie dla młodzieży. 
  1. W przyszłą niedzielę, 28.03, przypada Niedziela Palmowa:
  • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Ks. Rekolekcjonisty;
  • Msze św. o godz. 7.30, 10.00 oraz o godz. 12.00 z poświęceniem palm;
  • w ramach nabożeństwa zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 11.20. 

6.  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Patryk GURK z Raciborza – z naszej parafii oraz Monika NOWAK z Krzanowic (zapowiedź II).