1. Dziś przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej:
 • kończymy rekolekcje parafialne, które wygłosił ks. Piotr Herok. Serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi za biblijne prowadzenie nas w tym świętym czasie poprzez wygłaszane Słowo Boże, sprawowane sakramenty. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na rzecz ks. Rekolekcjonisty – Bóg zapłać za Waszą ofiarność;
 • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy). Podczas adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 11.20;
 • ze względu na nowe obostrzenia związane z liczebnością wiernych w kościołach – w naszym kościele może przebywać 25 osób jednocześnie (1 osoba na 20 metrów kwadratowych).
 1. W poniedziałek będziemy sprawować dwie Msze św.: o godz. 17.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszami św. Zachęcamy, by przygotować swoje serca na godne przeżycie świąt paschalnych poprzez świąteczną spowiedź św. i nie odkładać tego na ostatni moment. 
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy Mękę Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Święte Triduum paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) to już obchód Paschy Chrystusa przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Starajmy się przeżyć te dni paschalne godnie i po chrześcijańsku uczestnicząc w nabożeństwach i obrzędach sprawowanych w naszym kościele:
 • w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej oraz czuwanie przy ciemnicy do godz. 22.00. Kolekta w tym dniu na przygotowanie świąt w kościele;
 • w Wielki Piątek o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej oraz czuwanie przy Bożym Grobie do godz. 22.00. W tym dniu składamy ofiary przy adorowaniu krzyża na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od godz. 21.00 adorację prowadzić będzie zespół młodzieżowy z p. Barbarą Wałach;
 • w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00 adoracja przy Bożym Grobie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie miało miejsce 2-krotnie: o godz. 13.00 i 14.00. Proszę wybrać dogodny czas, by w kościele nie gromadziła się większa liczba ludzi jednocześnie. Liturgia Wigilii Paschalnej będzie sprawowana o godz. 18.00. Kolekta w Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania na rzecz naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę, 4.04, przypada Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 15.00, a nieszpory wielkanocne o godz. 14.30.