1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną (Miłosierdzia Bożego):
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na Caritas diecezji opolskiej;
 • podczas Mszy św. można dziś złożyć przy ołtarzu skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną, jako dar dla biednych i potrzebujących;
 • zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (w ciszy). Na zakończenie adoracji – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 11.45;
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do ołtarzy w tym tygodniu oraz wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do dekoracji Ciemnicy, Bożego Grobu i ołtarzy na święta wielkanocne. Bóg zapłać! 
 1. Wolna intencja Mszy św.: w sobotę o godz. 6.30. 
 1. W piątek, 16.04, zapraszam rodziców dzieci I-komunijnych na spotkanie do kościoła po wieczornej Mszy św. 
 1. Za tydzień, 18.04, przypada III Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00 oraz 12.00;
 • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy).
 1. Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.