1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Przypominamy, że aktualny limit osobowy w naszej świątyni wynosi 25 osób w jednym czasie. W związku z dalszymi informacjami z sanepidu i policji o donosach mówiących o przekroczeniu limitów osób w naszym kościele, bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa w liturgii poprzez przekaz internetowy na stronie naszej parafii tych wszystkich, którzy mają obawy o swoje życie i zdrowie. Proszę również o noszenie maseczek (poza osobami zwolnionymi z tego obowiązku przez lekarza) oraz o stosowanie dystansu społecznego wewnątrz świątyni;
 • zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (w ciszy);
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do ołtarzy w tym tygodniu. Bóg zapłać! 
 1. W piątek, 23.04, po wieczornej Mszy św. będziemy rozbierać świąteczne dekoracje w kościele – Grób i Ciemnicę. Zapraszamy chętnych do pomocy. 
 1. W sobotę, 24.04, czuwanie młodzieżowe w kościele NSPJ w Raciborzu od godz. 20.00. 
 1. Za tydzień, 25.04, przypada IV Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o 7.30, 10.00 i 12.00;
 • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy).
 1. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl Można spisać się pod numerem 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych.

6. Zmarła nasza parafianka – śp. Monika HITER, która przeżyła 80 lat, mieszkała przy ul. Studziennej 10. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 21.04, o godz. 10.00. Różaniec za śp. Monikę będzie odmawiany jeszcze w poniedziałek o godz. 17.20, we wtorek o godz. 6.00 (przed Mszami św.), a w środę (21.04), o godz. 9.20 odbędzie się pożegnanie w kaplicy i przeprowadzenie trumny do kościoła, gdzie odmówimy przed pogrzebem różaniec za Zmarłą. Polecajmy zmarłą Monikę miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…