1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • Bóg zapłać tym, którzy posprzątali dekoracje świąteczne: Boży Grób i Ciemnicę;
 • dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Powołania. Przypominamy, że aktualny limit osobowy w naszej świątyni wynosi 25 osób w jednym czasie. Tych wszystkich, którzy mają obawy o swoje życie i zdrowie, zachęcam do uczestnictwa w liturgii poprzez przekaz internetowy na stronie naszej parafii. Proszę również o noszenie maseczek (poza osobami zwolnionymi z tego obowiązku przez lekarza) oraz o stosowanie dystansu społecznego wewnątrz i na zewnątrz świątyni;
 • zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (w ciszy);
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do ołtarzy w tym tygodniu. Bóg zapłać za Waszą życzliwość! 
 1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maryjny. Zachęcam do modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 11.30. 
 1. Za tydzień, 2.05, przypada V Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o 7.30, 10.00 i 12.00. Msza św. o godz. 10.00 m.in. w intencji róż różańcowych naszej parafii;
 • zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W ramach adoracji odprawimy nabożeństwo majowe o godz. 11.30.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Monikę HITER, która przeżyła 80 lat i mieszkała przy ul. Studziennej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie… 

5. W ostatnich latach, każdego 1. maja, obchodziliśmy Diecezjalne Święto Rodziny. Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia tradycyjne celebrowanie tego Święta. Wyrazem kontynuacji tej tradycji będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Opolskiego 1.05, o godz. 11.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy (transmitowana m.in. przez Radio Doxa i w serwisach społecznościowych parafii Jemielnica). Podczas tej Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy rodziny naszej diecezji św. Józefowi oraz przyjmie nowych członków do Bractwa św. Józefa.