1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Tych wszystkich, którzy mają obawy o swoje życie i zdrowie, zachęcam do uczestnictwa w liturgii poprzez przekaz internetowy;
 • zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której o godz. 11.30 odprawimy nabożeństwo majowe;
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele w tym tygodniu. Bóg zapłać! 
 1. Maj to miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcam do modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 11.30. 
 1. W poniedziałek, 3.05, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, m.in. w intencji tegorocznych maturzystów.
 1. Przeżywamy Rok Świętego Józefa – w środę, 5.05, Msza św. m.in. w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo majowe oraz do św. Józefa. 
 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek rano o godz. 6.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie oraz nabożeństwo majowe, I-czwartkowe. W piątek o godz. 18.00 Msza św. m.in. zbiorowa I-piątkowa. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone i rozdane różańce dla dzieci I-Komunijnych. 
 1. Za tydzień, 9.05, przypada VI Niedziela Wielkanocna:
 • przeżywać będziemy KIERMASZ – rocznicę poświęcenia naszego kościoła;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 12.00 Msza św. m.in. w intencji budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
 1. W poniedziałek, 10.05, od godz. 8.00 odbędzie się sprzątanie wokół kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy!
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Danuta ŚWINIARSKA z Raciborza oraz Piotr KOSIERKIEWICZ z Raciborza (zapowiedź I). 
 1. Zmarł nasz parafianin, śp. Helmut BUGLA, który przeżył 80 lat, mieszkał przy ul. Moniuszki 26. Jego pogrzeb w sobotę, 8.05, o godz. 10.00. Zmarł także śp. Gerard PLOCH, który przeżył 92 lata, mieszkał przy ul. Moniuszki 1. Jego pogrzeb w środę, 5.05, o godz. 10.00. Różaniec za tych Zmarłych będzie odmawiany w niedzielę przed sumą o godz. 9.20, w poniedziałek o godz. 17.20, we wtorek o godz. 6.00, aż do dnia pogrzebu. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…