1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną:
 • przeżywamy KIERMASZ – rocznicę poświęcenia naszego kościoła;
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Tych wszystkich, którzy mają obawy o swoje życie i zdrowie, zachęcam do uczestnictwa w liturgii poprzez przekaz internetowy;
 • o godz. 12.00 Msza św. m.in. w int. budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
 • od godz. 11.00 do 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której o godz. 11.30 odprawimy nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła;
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele w tym tygodniu. Bóg zapłać! 
 1. Maj to miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcam do modlitwy podczas nabożeństw majowych codziennie po Mszach św., a w niedzielę o godz. 11.30. 
 1. W poniedziałek, 10.05, od godz. 8.00 odbędzie się sprzątanie wokół kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy!
 1. Próby dzieci przed I Komunią świętą: w poniedziałek i czwartek o godz. 16.30. Spowiedź św. dla dzieci I-Komunijnych będzie w piątek, 14.05, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym.
 1. W tym tygodniu – w poniedziałek, wtorek i środę przypadają tegoroczne DNI KRZYŻOWE. W poniedziałek i środę o godz. 18.00 Msza św., a po niej odprawimy procesje błagalne o urodzaje wraz z nabożeństwem majowym, we wtorek Msza św. o godz. 6.30 i potem procesja. Zapraszam do wspólnej modlitwy o urodzaje! 
 1. W czwartek, 13.05, Dzień Fatimski. Zapraszam wieczorem o godz. 19.00 na Mszę św. z nabożeństwem fatimskim – majowym i procesją wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach proszę o zgłoszenie w zakrystii. 
 1. Za tydzień, 16.05, przypada Wniebowstąpienie Pańskie:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • podczas Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii świętej. Proszę, by w tej Mszy św. uczestniczyły tylko rodziny i zaproszeni goście dzieci I-Komunijnych. Pozostałych Parafian zapraszam na Msze św. niedzielne w sobotnie popołudnie o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30 i 10.00;
 • w ramach nabożeństwa popołudniowego zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce wyjątkowo od godz. 9.00 do 10.00 (ze względu na I Komunię świętą). Nabożeństwo majowe w czasie adoracji o godz. 9.30.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Danuta ŚWINIARSKA z Raciborza oraz Piotr KOSIERKIEWICZ z Raciborza (zapowiedź II).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:

* śp. Gerarda PLOCH, lat 92, który mieszkał przy ul. Moniuszki 1;

* śp. Helmuta BUGLA, lat 80, który mieszkał przy ul. Moniuszki 26.

Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…