1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  • Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby naszej parafii;
  • w naszej parafii to także I Komunia Święta dzieci klasy 3 Szkoły Podstawowej;
  • podczas Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii świętej;
  • w ramach nabożeństwa zapraszam dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce wyjątkowo od godz. 9.00 do 10.00 (ze względu na I Komunię świętą). Nabożeństwo majowe w czasie adoracji o godz. 9.30;
  • składam podziękowania Rodzicom dzieci I-Komunijnych za dekorację ołtarzy i całego kościoła w związku z dzisiejszą uroczystością. Bóg zapłać!
  1. Z całego serca dziękuję sześciu paniom, które w ubiegły poniedziałek sprzątały i plewiły teren wokół kościoła. Ponieważ teren jest spory, a chętnych do pomocy, jak się okazało – niewielu – ponawiam swoją prośbę i już dziś zapraszam na kolejne sprzątanie terenu przykościelnego w środę, 26.05, od godz. 8.00.
  1. Za tydzień, 23.05, przypada Zesłanie Ducha Świętego:
  • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
  • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której o godz. 11.30 odprawimy nabożeństwo majowe.
  1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
  • Danuta ŚWINIARSKA, Racibórz i Piotr KOSIERKIEWICZ, Racibórz (zap. III);
  • Monika STUCHŁA, Racibórz i Michał BANASZEK, Witosławice (zap. I).
  1. W związku z aktualną sytuacją trwającej pandemii, procesja w Boże Ciało (3.06) będzie wyglądała tak jak rok temu. Bardzo proszę o zorganizowanie 4 ołtarzy:
  • ołtarz na początku ulicy Sobieskiego przy numerach 1-2;
  • ołtarz przy ulicy Bojanowskiej przy numerach 18 i 33 (przy krzyżu);
  • ołtarz przy ulicy Krętej przy numerach 27-27a;
  • ołtarz przy ulicy H. Pobożnego przy numerach 38-40.
  1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Eleonorę KASZTA, która przeżyła 80 lat, mieszkała przy ul. Myśliwskiej 2. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…