1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • zapraszam dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.00 do 12.00;
 • o godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe z okazji Dnia Matki, które poprowadzą dzieci i młodzież wraz z panią Barbarą Wałach;
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać! 
 1. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali i plewili teren wokół naszego kościoła. Bóg zapłać za wasze zaangażowanie!
 1. W ubiegły piątek, 28.05, podczas Mszy św. szkolnej do grona ministrantów naszej parafii zastało uroczyście włączonych czterech chłopców: Dawid Urbaniec, Tomasz Wałach, Jakub Isaiacz oraz Jonas Tomala. Serdecznie im gratulujemy i życzymy potrzebnych łask oraz gorliwości w służbie przy ołtarzu Pana. 
 1. W miesiącu czerwcu, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie od poniedziałku do soboty po Mszach św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy litanię do NSPJ, polecając miłosierdziu Bożemu nasze rodziny oraz całą naszą parafię. 
 1. Przeżywamy Rok Świętego Józefa – w środę, 2.06, Msza św. m.in. w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ oraz do św. Józefa.
 1. W czwartek, 3.06, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30 i 11.00 oraz ślub o godz. 13.00. Między Mszami św. przed południem odprawimy procesję, która będzie wyglądała tak jak rok temu. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na terenie Studziennej:
 • ołtarz na początku ulicy Sobieskiego (przy numerach 1-2);
 • ołtarz przy ulicy Bojanowskiej (przy numerach 18 i 33 – przy krzyżu);
 • ołtarz przy ulicy Krętej (przy numerach 27-27a);
 • ołtarz przy ulicy H. Pobożnego (przy numerach 38-40).

Po pierwszej Mszy św., kapłan z Najświętszym Sakramentem przyjedzie do 1. ołtarza przy ul. Sobieskiego (o godz. 9.00), aby modlić się wraz z okolicznymi mieszkańcami. Po modlitwie, ksiądz z Najświętszym Sakramentem, co pół godziny przyjeżdżać będzie do kolejnych ołtarzy. Na zakończenie (około godz. 11.00) w kościele odprawimy Mszę św. oraz ślub o godz. 13.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., o 18.00 Msza św. m.in. zbiorowa. W sobotę o godz. 6.30 Msza św. I-sobotnia m.in. o nawrócenie grzeszników, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i NSPJ. 
 1. W sobotę, 5.06, odbędzie się zbiórka złomu na rzecz naszej parafii od godz. 9.00. 
 1. Za tydzień, 6.06, przeżywać będziemy X Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy litanią do NSPJ.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Monika STUCHŁA z Raciborza oraz Michał BANASZEK z Witosławic (zapowiedź III).
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Rudolfa MIKOŁAJEC, lat 63, który mieszkał na terenie naszej parafii przy ul. H. Pobożnego 56/1. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek…