1. Przeżywamy dziś XIV Niedzielę Zwykłą:
  • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
  • od godz. 11.00 do 12.00, w ramach niedzielnego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominam, że ostatni dekret Biskupa Opolskiego zniósł całkowicie dyspensę od niedzielnej Mszy św. – zapraszam wszystkich na świętowanie Dnia Pańskiego – Msze św. o godz. 7.30, 10.00 oraz o godz. 12.00;
  • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele – Bóg zapłać za życzliwość.
  1. Przeżywamy Rok Świętego Józefa – w środę, 7.07, Msza św. o godz. 18.00 m.in. w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
  1. Za tydzień, 11.07, przeżywać będziemy XV Niedzielę Zwykłą:
  • kolekta przeznaczona będzie na zakup kostki brukowej na chodnik cmentarny;
  • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło „Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność” tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły w gablotce oraz na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl 
  1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Łucję WITECZEK, która przeżyła 88 lat, mieszkała przy ul. Krętej 21. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…