1. Przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą:
  • Bóg zapłać za kolektę na zakup kostki brukowej na chodnik cmentarny;
  • od godz. 11.00 do 12.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
  • dziękujemy rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość i troskę o piękno świątyni.
  1. W poniedziałek, 12.07, od godz. 7.00 sprzątanie i plewienie terenu wokół kościoła. Chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy.
  1. We wtorek, 13.07, Dzień Fatimski. Zapraszam o godz. 19.00 na Mszę św. (m.in. zbiorową), z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach proszę o zgłoszenie się w zakrystii. 
  1. Za tydzień, 18.07, przeżywać będziemy XVI Niedzielę Zwykłą:
  • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
  • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i Msza św. ślubna o godz. 12.00 Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Aleksandra SŁUGA z Raciborza oraz Damian WYRCHOWY z Roszkowa (zapowiedź I). 
  1. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło „Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność” tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły w gablotce oraz na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl