1. Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • od godz. 11.00 do 12.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • dziękujemy nowożeńcom: Annie i Tomaszowi Myśliwiec za ofiarę złożoną na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele – Bóg zapłać!
 1. W miniony poniedziałek odbyło się sprzątanie i plewienie wokół kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Paniom, które tak ofiarnie pracowały przy uporządkowaniu terenu. Dziękuję również panu Józefowi Lasak za jego życzliwość i bezinteresowną pracę przy strzyżeniu żywopłotu wokół kościoła – Bóg zapłać!
 1. Za tydzień, 25.07, przeżywać będziemy XVII Niedzielę Zwykłą:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 oraz o 12.00 . Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • w związku z apelem Ks. Biskupa, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w tracie powodzi i nawałnic w Europie;
 • po Mszach św. odbędzie się także poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa – ofiara przy poświęceniu na rzecz misji i misjonarzy naszej diecezji.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Aleksandra SŁUGA z Raciborza oraz Damian WYRCHOWY z Roszkowa (II);
 • Mateusz BEDRUNKA z Raciborza i Natalia TROJAŃSKA z Samborowic (I). 
 1. Informacja z Urzędu Miasta Racibórz: W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).  Udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY. W celu ułatwienia dokonania tego obowiązku zostały utworzone Mobilne Punkty Spisowe (harmonogram w gablotce). Spisu można dokonać także:

* samemu w domu metodą samospisu wchodząc na stronę https://spis.gov.pl;

* przez infolinię dzwoniąc na nr 22 279 99 99;

* czekając na telefon od rachmistrza – z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99;

* korzystając ze stanowiska do samospisu utworzonego w Urzędzie Miasta Racibórz przy ul. Stefana Batorego 6. 

 1. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl Znaczki pielgrzymkowe dostępne przy parafii NSPJ w Raciborzu.