1. Przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • w związku z apelem Ks. Biskupa, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w tracie powodzi i nawałnic w Europie;
 • po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Ofiara kierowców składana przy poświęceniu pojazdów, będzie przekazana na rzecz misjonarzy z diecezji opolskiej – Bóg zapłać w ich imieniu za każdy grosz na cele misyjne, m.in. na rzecz zakupu środków transportu na misjach;
 • w dzisiejszą niedzielę przypada odpust ku czci św. Jakuba Starszego, Apostoła w kościele pw. św. Jakuba w Raciborzu na rynku. Program obchodów uroczystości patronalnej w Jubileuszowym Roku św. Jakuba jest zamieszczony w gablotce;
 • od godz. 11.00 do 12.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • dziękujemy rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość.
 1. W poniedziałek, 26.07, z racji uroczystości św. Anny, Matki NMP oraz głównej patronki diecezji opolskiej, Msza św. wieczorem o godz. 18.00 będzie sprawowana m.in. w intencji wszystkich wdów z naszej parafii o Bożą opiekę i wstawiennictwo św. Anny.
 1. Za tydzień, 1.08, przeżywać będziemy XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 oraz o 12.00 . Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
 • Aleksandra SŁUGA z Raciborza oraz Damian WYRCHOWY z Roszkowa (III);
 • Mateusz BEDRUNKA z Raciborza i Natalia TROJAŃSKA z Samborowic (II). 
 1. Informacja z Urzędu Miasta Racibórz: W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY. W celu ułatwienia dokonania tego obowiązku zostały utworzone Mobilne Punkty Spisowe (harmonogram w gablotce). Spisu można dokonać także:

* samemu w domu metodą samospisu wchodząc na stronę https://spis.gov.pl;

* przez infolinię dzwoniąc na nr 22 279 99 99;

* czekając na telefon od rachmistrza – z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99;

* korzystając ze stanowiska do samospisu utworzonego w Urzędzie Miasta.

 

6. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl