1. Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • od godz. 11.00 do 12.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • dziękujemy rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość.
 1. Przeżywamy Rok Świętego Józefa – w środę, 4.08, Msza św. m.in. w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej zapraszam na nabożeństwo (Godzina Święta) o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek (Święto Przemienienia Pańskiego) od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., a potem Msza św. m.in. zbiorowa o godz. 18.00. W I sobotę miesiąca o godz. 6.30 Msza św. m.in. o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 1. Za tydzień, 8.08, przeżywać będziemy XIX Niedzielę Zwykłą:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 oraz o 12.00 . Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz BEDRUNKA z Raciborza oraz Natalia TROJAŃSKA z Samborowic (zapowiedź III). 
 1. Informacja z Urzędu Miasta Racibórz: W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY. W celu ułatwienia dokonania tego obowiązku zostały utworzone Mobilne Punkty Spisowe (harmonogram w gablotce). Spisu można dokonać także:

* samemu w domu metodą samospisu wchodząc na stronę https://spis.gov.pl;

* przez infolinię dzwoniąc na nr 22 279 99 99;

* czekając na telefon od rachmistrza – z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99

* korzystając ze stanowiska do samospisu utworzonego w Urzędzie Miasta Racibórz przy ul. Stefana Batorego 6.

 

 1. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl 
 1. Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim zaprasza w dniach od 7 do 9.08. do Kamienia Śląskiego na uroczystości patronalne ku czci św. Jacka połączone w tym roku – z zapowiedzianą przez Biskupa Opolskiego – Pielgrzymką Rodzin. Obchody rozpocznie w sobotę, 7.08 o godz. 18.00 Msza św. pontyfikalna z Nieszporami na placu przed Sanktuarium. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00. W planie niedzielnych uroczystości, 8.08 są: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość; godz. 11.00 – odpustowa Suma pontyfikalna św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola (na placu przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – Konferencja dla rodzin ks. Jerzego Dzierżanowskiego oraz nabożeństwo z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Odpustowe obchody zakończy koncert muzyczny w poniedziałek, 9.08, o godz. 18.45 w Sali balowej Zamku w Kamieniu Śląskim.