1. Przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • od godz. 11.00 do 12.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • dziękujemy Nowożeńcom: Aleksandrze i Damianowi WYRCHOWY za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość.
 1. 2. W piątek, 13.08, Dzień Fatimski. Zapraszam o godz. 19.00 na Mszę św. (m.in. zbiorową), z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 1. Za tydzień, 15.08, przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 oraz
  o 12.00 . Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego;
 • po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 1. Informacja z Urzędu Miasta Racibórz: W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY. W celu ułatwienia dokonania tego obowiązku zostały utworzone Mobilne Punkty Spisowe (harmonogram w gablotce). Spisu można dokonać także:

* samemu w domu metodą samospisu wchodząc na stronę https://spis.gov.pl;

* przez infolinię dzwoniąc na nr 22 279 99 99;

* czekając na telefon od rachmistrza – z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99;

* korzystając ze stanowiska do samospisu utworzonego w Urzędzie Miasta.

 

 1. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80. osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl 
 1. Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim zaprasza w dniach od 7 do 9.08 do Kamienia Śląskiego na uroczystości patronalne ku czci św. Jacka połączone w tym roku z zapowiedzianą przez Biskupa Opolskiego Pielgrzymką Rodzin. Obchody rozpocznie w sobotę, 7.08 o godz. 18.00, Msza św. pontyfikalna z Nieszporami na placu przed Sanktuarium. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00. W planie niedzielnych uroczystości, 8.08., są: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 – uroczysta odpustowa Suma pontyfikalna św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola i procesja do Sanktuarium; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – Konferencja dla rodzin ks. Jerzego Dzierżanowskiego oraz uroczyste nabożeństwo eucharystyczne z procesją do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium). Odpustowe obchody zakończy koncert muzyczny, który odbędzie się poniedziałek, 9.08. o godz. 18.45, w sali balowej Zamku w Kamieniu Śląskim.
 1. Informacja dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Hiszpanii. W związku z trwającą sytuacją w świecie, spowodowaną pandemią, Biuro Podróży ALF z Opola, które organizowało pielgrzymkę, przy współpracy z hotelami i liniami lotniczymi, wyznaczyło nowy termin wyjazdu. Pielgrzymka do Hiszpanii odbędzie się w dniach od 13 do 20. października 2021 roku. Dokładny plan pielgrzymki: Hiszpania samolot_2021