1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP:
 • Bóg zapłać za kolektę na WTUO;
 • po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów;
 • od godz. 11.00 do 12.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • dziś przypada odpust w parafii Matki Bożej i w kościele na rynku;
 • składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Dziękuję również rodzinom, które ufundowały kwiaty do przyozdobienia figury MB Fatimskiej – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!
 1. W poniedziałek, 16.08, odbędzie się kolejne sprzątanie i plewienie terenu wokół kościoła od godz. 8.00 – wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy!
 1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w najbliższy piątek, 20.08, do godz. 14.30 na parkingu przy kościele. Przychody z akcji, którą przeprowadzi firma Green Office Ecologic, pomogą wesprzeć Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata – w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. 
 1. Za tydzień, 22.08, przeżywać będziemy XXI Niedzielę Zwykłą:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 oraz o 12.00 . Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii.
 1. Składam serdeczne podziękowania osobom, które bezinteresownie i bezpłatnie pracowały przy kolejnym etapie wymiany chodnika na parafialnym cmentarzu. Bardzo serdecznie dziękuję głównemu wykonawcy – panu Jerzemu Kubikowi – za ogrom pracy oraz poświęconego czasu. Dziękuję także Panom, którzy każdego dnia ofiarnie mu pomagali: panu Franciszkowi Wolnikowi, panu Franciszkowi Komorowi, panu Rudolfowi Matuszkowi, Jakubowi Stroka i innym, którzy choć na chwilę przyszli do pomocy. Dziękuję panu Franciszkowi Wiśniowskiemu, za jego pomoc i zaangażowanie w dowożeniu materiałów. Dziękuję panu Tomaszowi Wyrobek za życzliwą współpracę, za pomoc w zakupie kostki brukowej, za wiele pracy włożonej w przygotowywanie terenu pod nową kostkę. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli swoimi ofiarami złożonymi na ten cel, jak również wszystkim, którzy wspierali pracujących poprzez przynoszenie napojów, ciasta i krzepiących dobrym słowem. Wam, kochani Parafianie – za pomoc i wsparcie inicjatywy Bóg zapłać! 
 1. Wszystkich zainteresowanych informuję, że zaległa pielgrzymka samolotowa do Hiszpanii odbędzie się w dniach 13 – 20.10.2021 r. W związku z tym należy do połowy września wpłacić pozostałą kwotę na wyjazd na konto naszej parafii z tytułem: Hiszpania 2021. Dokładne informacje w kancelarii i w gablotkach. Hiszpania samolot_2021