1. Przeżywamy dziś XXII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • od godz. 1100 do 1200 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!

 

 1. 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w salce.
 2. Przeżywamy Rok Świętego Józefa – w środę, 1.09, Msza św. m.in. w intencji rodzin i dzieci – na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa, błogosławieństwo dla dzieci a dla pierwszoklasistów – błogosławieństwo przyborów szkolnych.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 630, a po niej zapraszam na nabożeństwo (Godzina Święta) o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., a potem Msza św. m.in. zbiorowa o godz. 1800. W I sobotę miesiąca o godz. 630 Msza św. m.in. o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 4. W sobotę o 9.00 w salce zbiórka dla ministrantów i lektorów.

 

 1. Za tydzień, 5.09, przeżywać będziemy XXIII Niedzielę Zwykłą:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
  o 1200 . Od godz. 1100 do 1200 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego oraz zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Weronika PSOTA z Raciborza, z naszej parafii oraz Krzysztof PIENTKA z Owsiszcz (zapowiedź II).

 

 1. 11 i 12 września w kościele NSPJ w Raciborzu odbywać się będzie XXX Festiwal SPOTKAŁEM PANA. Organizatorzy zapewniają , iż jest to czas, którego celem jest spotkanie z Bogiem, doświadczenie Jego miłości i obecności. Szczegółowy program na ulotkach i plakatach.
 2. W dniach 8 – 12 września na Górze Świętej Anny obchody ku czci Krzyża Świętego.
 3. Odpust w naszej parafii świętować będziemy 19 września.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych w nowym tygodniu. Za okazaną życzliwość w pierwszych dniach posługi proboszczowskiej na Studziennej, pomoc na plebanii i dary na farski stół składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Ks. Proboszcz