1. Przeżywamy dziś XXIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego oraz za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • od godz. 1100 do 1200 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!

 

 1. 2. W środę o godz. 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież. W tym dniu przypada uroczystość Narodzenia NMP, po Mszy św. błogosławieństwo nasion i ziarna.

 

3. W sobotę o 9.00 w salce zbiórka dla ministrantów i lektorów.

 

 1. Za tydzień, 12.09, przeżywać będziemy XXIV Niedzielę Zwykłą:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
  o 1200 . Od godz. 1100 do 1200 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;
 • Na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Afagnistanu.

 

 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Weronika PSOTA z Raciborza, z naszej parafii oraz Krzysztof PIENTKA z Owsiszcz (zapowiedź III).

 

6. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 19 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00.

 

7. Odpust w naszej parafii świętować będziemy 19 września, zaś tydzień później Dożynki.

8.W imieniu Ojców Franciszkanów z Prudnika-Lasu serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach związanych z beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Program uroczystości: Niedziela – 12 września 2021 r. – dzień beatyfikacji:godz. 12.00 – transmisja Mszy św. beatyfikacyjnej na telebimie, godz. 18.00 – koncert muzyczny w grocie, gwiazdą wieczoru będzie Stanisław Sojka (wstęp wolny); Niedziela – 19 września 2021 r. – dzień diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację: godz. 11.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai, godz. 20.00 – spektakl o bł. Stefanie Wyszyńskim w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Środa – 6 października – 67. rocznica przybycia Kardynała Wyszyńskiego do Prudnika-Lasu: godz. 11.00 – konferencja naukowa o bł. Stefanie Wyszyńskim (wśród prelegentów m.in. prof. Ewa Czaczkowska), godz. 20.00 – koncert kwartetu smyczkowego przeplatany myślami bł. Stefana Wyszyńskiego (koncert poprowadzi Jerzy Zelnik).

 

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym (6 zł) reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi oraz wydanie specjalne poświęcone kard. Wyszyńskiemu (10 zł).