OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. O 9.20 śpiewamy Gorzkie żale (odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubileuszu 50–lecia naszej diecezji. Dziś także nabożeństwo Drogi krzyżowej o 14.30;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiarność;

– składam podziękowanie Parafianom, którzy ofiarowali złoto i ofiary pieniężne na rzecz renowacji monstrancji. Bóg zapłać!

 

 

 

  1. Kto jeszcze chciałby złożyć ofiarę na wsparcie uchodźców – może to uczynić do skarbony przy św. Antonim. Jeśli ktoś chciałby przyjąć uchodźców z Ukrainy może ten fakt zgłosić poprzez Caritas naszej diecezji pisząc na maila: pomocdlaukrainy@diecezja.opole.pllub poprzez ks. Proboszcza. Społeczne centrum pomocy uchodźcom funkcjonuje przy ul. Kozielskiej 19 (w sali gimnastycznej szkoły sportowej). Bardzo dziękujemy za okazaną do tej pory pomoc, jednakże jest ona nadal potrzebna. Wciąż są potrzebne: artykuły spożywcze (także dla dzieci), batony energetyczne, baterie, latarki, śpiwory, długopisy, zeszyty w kratkę i linię, syropy na kaszel, pastylki na gardło, katar. Prosi się o nie przynoszenie odzieży. Centrum czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18, soboty 10 – 13.

.

.

  1. W tym tygodniu:

– we wtorek od godz. 9.00 sprzątanie wokół kościoła, zapraszamy chętnych;

– w środę Msza szkolna o 18.00, o 17.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych o 18.45 dla kandydatów do bierzmowania;

– w piątek o 17.15 Droga krzyżowa z zaleckami. W tym dniu przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (szczegóły w gazetce). W tym dniu udziela się tradycyjnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa (chęć przyjęcia tego błogosławieństwa proszę wcześniej zgłosić).;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów.

.

.

 

  1. Za tydzień, 20.03, przeżywać będziemy IV Niedzielę Wielkiego Postu (LAETARE), która zwiastuje połowę czasu wielkopostnego:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . O 9.20 Gorzkie żale, od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest będzie NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubileuszu 50–lecia naszej diecezji. O 14.30 Droga krzyżowa;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

.

.

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze m.in. cykl wielkopostny DROGA DO WOLNOŚCI. Jest także dostępny specjalny numer GN poświęcony osobie św. o. Pio (10 zł).

 

  1. Biskup opolski Andrzej Czaja serdecznie zaprasza na modlitewne spotkania:

–  małżonków w kryzysie, także pozostających w separacji bądź po rozwodzie w 5. Niedzielę Wielkiego Postu, 3 kwietnia o godz. 14.00 w opolskiej katedrze;

– osoby żyjące po rozwodzie w związkach niesakramentalnych, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia o godz. 14.00 w opolskiej katedrze.

 

 

  1. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia! Niech miłosierny Bóg chroni nas przed wszelkim złem!