1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu (LAETARE), która zwiastuje połowę czasu wielkopostnego:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. O 9.20 śpiewamy Gorzkie żale (odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubileuszu 50–lecia naszej diecezji. Dziś także nabożeństwo Drogi krzyżowej o 14.30;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiarność;

– składam podziękowanie Parafianom, którzy we wtorek pracowali przy naszym kościele, sprzątając teren, wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

 

 

 

  1. Kto jeszcze chciałby złożyć ofiarę na wsparcie uchodźców – może to uczynić do skarbony przy św. Antonim. Jeśli ktoś chciałby przyjąć uchodźców z Ukrainy może ten fakt zgłosić poprzez Caritas naszej diecezji pisząc na maila: pomocdlaukrainy@diecezja.opole.pllub poprzez ks. Proboszcza. Społeczne centrum pomocy uchodźcom funkcjonuje przy ul. Kozielskiej 19 (w sali gimnastycznej szkoły sportowej). Bardzo dziękujemy za okazaną do tej pory pomoc, jednakże jest ona nadal potrzebna. Centrum czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18, soboty 10 – 13.

.

.

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek od godz. 8.00 sprzątanie wokół kościoła, zapraszamy do pomocy;

– w środę Msza szkolna o 18.00, o 17.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych o 18.45 dla kandydatów do bierzmowania;

– w piątek o 17.00 Droga krzyżowa z zaleckami po niej nabożeństwo I – piątkowe. O 18.00 Msza święta m.in. zbiorowa – intencje można składać w zakrystii;

– w sobotę o 6.30 Msza święta, po niej nabożeństwo I – sobotnie. O 9.00 zbiórka dla ministrantów.

.

.

 

  1. Za tydzień, 3.04, przeżywać będziemy V Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . O 9.20 Gorzkie żale, od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest będzie NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubileuszu 50–lecia naszej diecezji. O 14.30 Droga krzyżowa;

– kolekta przeznaczona będzie na Kurię i Seminarium Duchowne oraz odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– do skarbony przy św. Antonim będzie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

.

.

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO

 

  1. Biskup opolski Andrzej Czaja serdecznie zaprasza na modlitewne spotkania:

–  małżonków w kryzysie, także pozostających w separacji bądź po rozwodzie w 5. Niedzielę Wielkiego Postu, 3 kwietnia o godz. 14.00 w opolskiej katedrze;

– osoby żyjące po rozwodzie w związkach niesakramentalnych, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia o godz. 14.00 w opolskiej katedrze.

 

  1. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Raciborski Remont Małżeński w dniach od 1 do 3 kwietnia w kościele NSPJ w Raciborzu. Spotkania odbędą się w piątek i sobotę od 19.30 i w niedzielę zakończmy Mszą św. o 10.30.

 

  1. Kameralny zespół wokalny Cantores Opolienses pro Musica Sacra, działający przy Wydziale Teologicznym UO, przygotował koncert-nabożeństwo o treści pasyjnej „Ewangelia o męce i śmierci naszego Zbawiciela”. W programie koncertu znajdą się głównie utwory monodii i polifonii sakralnej epoki średniowiecza, renesansu i baroku. Zamierzamy je przedstawić w kościele „na Górce”  w Opolu (czwartek 31 marca, godz. 19.00) i w kościele św. Mikołaja w Raciborzu (3 kwietnia, godz. 18.00).

 

 

 

  1. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia! Niech Boża łaska zapala nas do pracy nad sobą, czas wielkopostnej przemiany biegnie!