1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiarność;

– składam podziękowanie wszystkim, którzy dopomogli w organizacji świąt w naszym kościele: sprzątającym, dekorującym, budującym Boży Grób i ciemnicę, kościelnym, organistom, szafarzom. ministrantom i lektorom, scholi męskiej, orkiestrze, niosącym baldachim, Księdzu Prałatowi i Księdzu Tomaszowi za posługę w konfesjonale i celebrację liturgii – wszystkim za wyświadczone dobro na rzecz naszej wspólnoty parafialnej wielkie BÓG ZAPŁAĆ, niech Chrystus Zmartwychwstały ma was w szczególnej opiece!

– BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które wyniosły 1742 zł;

– dziś o 14.30 uroczyste NIESZPORY WIELKANOCNE, zapraszam do udziału.

 

  1. W tym tygodniu:

– jutro drugi dzień świąt, Msze święte wg porządku niedzielnego, kolekta na uczelnie katolickie;

– w środę Msza szkolna oraz katechezy dla dzieci i młodzieży;

– z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

.

  1. Za tydzień 24.04 przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkanocną Miłosierdzia Bożego:

– Msze święte wg stałego porządku;

kolekta przeznaczona będzie na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas;

– rozpocznie się 78. Tydzień Miłosierdzia;

– o 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO

 

  1. Zachęcam do udziału w projekcie PACZKA DLA UKRAINY, polegającym na przygotowaniu paczki przez osobę/rodzinę/wspólnie z sąsiadami. Osoby chętne zapraszam do zakrystii po listę produktów, które należy w niej umieścić oraz kartony.

 

 

 

  1. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niech ta prawda opromienia nasze całe życie!