1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego:

– Msze święte odprawiamy wg stałego porządku, o 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dzieła dobroczynne prowadzone przez CARITAS, Bóg zapłać za ofiarność;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – serdeczne BÓG ZAPŁAĆ;

– kto weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Miłosierdzia Bożego może zyskać odpust zupełny (nabożeństwo, koronka lub choćby odmówione w kościele modlitwy Ojcze nasz i Wierzę z wezwaniem Jezusa Miłosiernego: Jezu Miłosierny, ufam Tobie).

.

 

  1. W tym tygodniu:

– jutro dzień św. Marka, patrona wiosennych zasiewów. O 17.30 nabożeństwo o urodzaje i Msza święta za Parafian;

– w środę Msza szkolna oraz katechezy dla dzieci i młodzieży;

– w piątek po Mszy wieczornej zapraszam do pomocy przy rozbiórce ciemnicy i Grobu Pańskiego;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów.

.

.

  1. Za tydzień 1.05, przeżywać będziemy III Niedzielę Wielkanocną – Biblijną:

– Msze święte wg stałego porządku. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona będzie na Kurię i Seminarium Duchowne, odbędzie się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– rozpocznie się Tydzień Biblijny.

.

.

4. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Rzytki, Racibórz i Małgorzata Burek, Racibórz (zap. I)

Mateusz Ksiądz, Katowice i Justyna Władarz, Racibórz (zap. I)

Dawid Rutyna, Pietrowice Wlk. i Paulina Heider, Racibórz (zap. I)

 

6.KOMUNIKAT BISKUPA OPOLSKIEGO NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO: Dzisiejsza niedziela, zamykająca oktawę Wielkanocy, jest zarazem Świętem Bożego Miłosierdzia. Miłosierdzie jest istotą orędzia ewangelicznego, jest imieniem samego Boga. Papież Franciszek w swoim nauczaniu podkreśla, że miłosierdzie Boga jest Jego odpowiedzialnością za ludzi. Podobnie jednak i my powinniśmy czuć i podejmować odpowiedzialność za naszych bliźnich w potrzebie. Pan Jezus wyraźnie mówi: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Zwracam się zatem do Was z prośbą o rozważenie złożenia Jubileuszowej Ofiary, na miarę Waszych możliwości, na trzy szlachetne cele naszej diecezji:

  • na wsparcie dalszej renowacji katedry opolskiej,
  • na wsparcie funkcjonowania i rozwoju „Domu Nadziei”,
  • na wsparcie budowy kaplicy i remont w domu Duszpasterstwa Młodzieży na Górze Świętej Anny. Wpłat można dokonywać na określone konta znane Waszym duszpasterzom, ale też wskazane w informacji o tych dziełach na stronie internetowej diecezji i gazetkach parafialnych. Z serca błogosławię wszystkim realizującym w praktyce codziennego życia miłość miłosierną, którą Bóg obdarza każdego człowieka.

† Andrzej Czaja Biskup Opolski

 7. Jezu ufam Tobie! Nie ustawajmy w uwielbianiu nieskończonego Miłosierdzia Bożego!