1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną – Biblijną:

– Msze święte odprawiamy wg stałego porządku, o 11.45 nabożeństwo majowe;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– składam podziękowanie tym, którzy rozebrali Boży Grób i ciemnicę;

– w naszym dekanacie odpust ku czci św. Floriana w kaplicy DDF na Miedoni;

– rozpoczyna się TYDZIEŃ BIBLIJNY.

1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Anatazego, biskupa i doktora Kościoła, wzywanego przez wiernych jako orędownik w chorobach malarii i przepuklinie;

–  we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, obchodzona na pamiątkę oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi (3 V 1966) przez bł. kard. Stefana Wyszyńskiego;

– w środę wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, hutników i kominiarzy. O godz. 8.00 sprzątanie i plewienie wokół kościoła, zapraszamy do pomocy. Msza szkolna odbędzie się o godz. 18.00;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na Msze święte i modlitwy;

– w piątek także wspomnienie śś. Apostołów Filipa (patrona pilśniarzy) i Jakuba (patron dekarzy);

– w sobotę o 10.00 w kościele seminaryjno – akademickim w Opolu święcenia diakonatu. Wspomnijmy w modlitwie wyświęcanych.

1. Za tydzień 8.05, przeżywać będziemy IV Niedzielę Wielkanocną – Dobrego Pasterza (59. ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA):

– Msze święte wg stałego porządku. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O 11.45 nabożeństwo majowe;

kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej;

– w naszej parafii będziemy gościć ks. Pawła Chudzika, misjonarza z naszej diecezji pracującego w peruwiańskiej Amazonii. Wygłosi Słowo Boże a po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie jego misyjnej pracy.

1. KOMUNIKAT NUNCJATURY APOSTOLSKIEJ:

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Pawła STOBRAWY z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji opolskiej.

Warszawa, 22 kwietnia 2022 r.; + Salvatore Pennacchio
Nuncjusz Apostolski

Rezygnacja ma związek z osiągnięciem przez ks. Biskupa Pawła wieku emerytalnego.

1. Penitencjaria Apostolska, w odpowiedzi na prośbę biskupa opolskiego Andrzeja Czai, w imieniu papieża Franciszka udzieliła Kościołowi Opolskiemu łaski odpustu. Można go uzyskać od 14 kwietnia do 20 listopada 2022 r. spełniając warunek związany z jubileuszem:
    1) nawiedzenie kościoła katedralnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu;
    2) udział w pielgrzymce i pobożne uczestnictwo w obrzędach jubileuszowych;
    3) modlitwa przez stosowny czas w intencjach: a) wierności Polski jej chrześcijańskiemu powołaniu, b) nowych powołań kapłańskich i zakonnych, c) obrony instytucji ludzkiej rodziny.

Zawsze należy wypełnić zwykłe warunki, tj.:
    1) spowiedź (stan łaski uświęcającej) i Komunia święta,
    2) modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
    3) odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej inwokacji maryjnej.

Odpust mogą uzyskać także osoby, które z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby nie mogą udać się do kościoła katedralnego, jeśli:
    1) odrzucają przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu,
    2) postanowią spełnić trzy zwykłe warunki, kiedy to tylko będzie możliwe,
    3) łączą się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami i ofiarują Miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Rzytki, Racibórz i Małgorzata Burek, Racibórz (zap. II)

Mateusz Ksiądz, Katowice i Justyna Władarz, Racibórz (zap. II)

Dawid Rutyna, Pietrowice Wlk. i Paulina Heider, Racibórz (zap. II)

1. Niech Chrystus Słowo Wcielone – przymnaża nam wiary w Jego obecność na kartach Pisma Świętego!