1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Dobrego Pasterza:

– Msze święte odprawiamy wg stałego porządku, o 11.45 nabożeństwo majowe;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni. Bóg zapłać także Paniom, które w minioną środę pracowały przy świątyni;

– gościmy ks. Pawła Chudzika, misjonarza z peruwiańskiej Amazonii. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie pracy misyjnej naszego gościa;

– składam serdeczne podziękowanie Panom za organizację malowania naszego ogrodzenia. Bóg zapłać także młodzieży za pomoc w tej sprawie;

Bóg zapłać Pani, która uplotła wianki na zacheuszki oraz rodzinie za ofiarę na kwiaty do MB Fatimskiej;

– rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY BOŻEJ.

1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 18.30 uroczystość bierzmowania pod przewodnictwem ks. biskupa Rudolfa Pierskały. Msza święta parafialna wyjątkowo o 17.00, pół godziny wcześniej nabożeństwo majowe;

– w środę po Mszy wieczornej spotkanie RADY PARAFIALNEJ i EKONOMICZNEJ;

– w piątek wspomnienie NMP z Fatimy. O 17.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza święta fatimska, m.in. zbiorowa – intencje można składać w zakrystii. W tym roku spotkania fatimskie będą w formie „półrocznych” rekolekcji, nauki wygłaszać będzie ks. Paweł Chyla z WD Kurii diecezjalnej. Chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej w językach proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

1. Za tydzień 15.05, przeżywać będziemy V Niedzielę Wielkanocną:

– Msze święte z racji uroczystości komunijnej w zmienionym porządku: w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 7.30 i 9.30, o 11.00 Msza święta z udziałem dzieci I – komunijnych. Nie będzie Mszy św. o 12.00. O 15.00 nabożeństwo z udziałem dzieci;

kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną w sobotę 11 czerwca. Nawiedzimy sanktuaria: Matki Bożej Leśniowskiej – patronki rodzin, Matki Bożej Gidelskiej – uzdrowicielki chorych, św. o. Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy. Koszt: 60 zł, zapisy w zakrystii.

1. Penitencjaria Apostolska, w odpowiedzi na prośbę biskupa opolskiego Andrzeja Czai, w imieniu papieża Franciszka udzieliła Kościołowi Opolskiemu łaski odpustu. Można go uzyskać od 14 kwietnia do 20 listopada 2022 r. spełniając warunek związany z jubileuszem:
    1) nawiedzenie kościoła katedralnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu;
    2) udział w pielgrzymce i pobożne uczestnictwo w obrzędach jubileuszowych;
    3) modlitwa przez stosowny czas w intencjach: a) wierności Polski jej chrześcijańskiemu powołaniu, b) nowych powołań kapłańskich i zakonnych, c) obrony instytucji ludzkiej rodziny.

Zawsze należy wypełnić zwykłe warunki, tj.:
    1) spowiedź (stan łaski uświęcającej) i Komunia święta,
    2) modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
    3) odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej inwokacji maryjnej.

Odpust mogą uzyskać także osoby, które z powodu podeszłego wieku lub poważnej choroby nie mogą udać się do kościoła katedralnego, jeśli:
    1) odrzucają przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu,
    2) postanowią spełnić trzy zwykłe warunki, kiedy to tylko będzie możliwe,
    3) łączą się duchowo z jubileuszowymi celebracjami lub pielgrzymkami i ofiarują Miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Rzytki, Racibórz i Małgorzata Burek, Racibórz (zap. III)

Mateusz Ksiądz, Katowice i Justyna Władarz, Racibórz (zap. III)

Dawid Rutyna, Pietrowice Wlk. i Paulina Heider, Racibórz (zap. III)

1. Niech Chrystus Dobry Pasterz – będzie każdego dnia naszym Przewodnikiem i Zbawcą!