1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną:

– Msze święte są odprawiane wg stałego planu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni;

– przy bocznym ołtarzu św. Anny można z bliska obejrzeć stare monstrancje naszego kościoła, są już po renowacji. W całości zostało to pokryte z uzbieranego złota. A wartość renowacji to 6.000 (duża monstrancja) i 3.000 zł (mała). W renowacji pozostaje krzyż znad tabernakulum. Bóg zapłać!

.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE, zapraszam do udziału w procesjach. W środę procesja do krzyża „na górnioku”, po niej Msza święta za Parafian;

– we wtorek Dzień Modlitw za Kościół w Chinach;

– w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana a w kalendarzu świeckim Dzień Matki;

– w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, tego dnia rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego;

– w sobotę przypada rocznica śmierci bł. kard Stefana Wyszyńskiego. O godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. Zapraszam chętnych chłopców do służby Bożej. O 10.00 w salce spotkanie dla wszystkich Marianek naszej parafii, zapraszam też chętne dziewczynki ze szkoły podstawowej.

.

.

  1. Za tydzień 29.05, przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

– Msze święte będą odprawione wg stałego porządku;

kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– o 15.00 nabożeństwo w int. Matek prowadzone przez zespół. W czasie nabożeństwa zostaną odczytane imiona Matek polecanych do modlitwy. Specjalne karteczki są wyłożone, można przy tej okazji złożyć ofiarę na kwiaty, którymi w przyszłą niedzielę udekorujemy ołtarz – dla Matki Bożej, jako wotum i prośbę za nasze matki.

.

.

  1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną w sobotę 11 czerwca. Nawiedzimy sanktuaria: Matki Bożej Leśniowskiej – patronki rodzin, Matki Bożej Gidelskiej – uzdrowicielki chorych, św. o. Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy. Koszt: 60 zł, zapisy w zakrystii.

 

  1. Uroczystość BOŻEGO CIAŁA będziemy obchodzić 16 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Moniuszki, H. Pobożnego, Wschodnią, Hulczyńską i Bogumińską. Bardzo proszę o przygotowanie 4. ołtarzy w miejscach, gdzie zawsze je stawiano.

 

  1. Dziękuję za prace porządkowe na naszym cmentarzu. Bardzo też proszę o poprawną segregację śmieci. Przypominam, iż z wieńców i wiązanek kwiatów należy zdjąć wszelkie wstążki i elementy plastikowe, aby złożyć je do śmieci BIO. Ze zniczy należy zdjąć także elementy plastikowe, aby wrzucić do szkła – samo szkło. Proszę także, aby w miarę możliwości, tak jak było to przyjęte, śmieci zabierać ze sobą – to bardzo ułatwia sprawę. Zwracajmy też sobie wzajemnie uwagę na te kwestie. Cmentarz jest świętym miejscem spoczynku zmarłych, dokładajmy starań by wyglądał godnie!

 

  1. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest ks. Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Wyrobek, Racibórz i Paulina Błaszczok, Kornowac (zap. II)

 

 

  1. Niech Chrystus będzie naszym pokojem! Nie lękajmy się i podążajmy za Nim!