1. Przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbywa  się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i dary na stół.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w środę przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

– w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

.

 

  1. Za tydzień 10.07, przeżywać będziemy XV Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

.

 

  1. 4. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO ( 8 zł). W najnowszym numerze o wątpliwościach w wierze i o tym, co robić kiedy się pojawią.

 

  1. Niedziela modlitw w int. kierowców i błogosławieństwo pojazdów będzie w naszej parafii w niedzielę 17 lipca (po każdej Mszy św. – pokropienie pojazdów wodą święconą).

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym: Wakacyjne ślady św. Jana Pawła II organizowanym przez „Laboratorium św. Jana Pawła II” w Toruniu. W Polsce jest mnóstwo miejsc związanym z Janem Pawłem II; prawie w każdym województwie można znaleźć szlak papieski – pieszy lub kajakowy. Organizatorzy zachęcają do podzielenia się swoimi wakacyjnymi wrażeniami z miejsc związanych z papieżem Polakiem. Zdjęcia wraz z podpisanym oświadczeniem można wysyłać na adres mailowy: lab_jp2@umk.plod 25 czerwca do 10 września 2022 roku. Zdjęcia będą publikowana na bieżąco na stornie FB Laboratorium św. Jana Pawła II. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na profilu Facebook LabJPII oraz www.jp2.umk.pl.

 

 

  1. Dnia 16 lipca w klasztorze Anuntiata w Raciborzu w godzinach od 1400do 1730odbędą się warsztaty dla małżeństw pt. „Jak się z tobą kochać”. Zostaną poprowadzone przez panią Magdalenę Kleczyńską, doradcę psychologicznego zajmująca się pomocą psychologiczną dla par w Poradni Życia Rodzinnego. Organizator: Fundacja Nasze Dzieci Kornice przy współpracy z Dekanalnym Duszpasterstwem Rodzin w Raciborzu.
  2. W dniach 15-20 sierpnia 2022 r. odbędzie się XXXIX Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się w drugim tygodniu lipca.
  3. Zapisy dzieci na LATO W STUDZIENNEJ rozpoczną się w środę w nowym lokalu BUKIET i KAWA (do wyczerpania miejsc). Konieczne jest podanie nr PESEL oraz dokonanie wpłaty – wyjazdy będą częściowo odpłatne.