1. Przeżywamy XV Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i dary na stół;

– od środy do piątku trwała konserwacja naszych organów, zostały odkurzone, nastrojone, przywrócono do działania wiele piszczałek. Bóg zapłać organiście p. Piotrowi, który asystował organmistrzowi.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

w środę przypada kolejny w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. Jak co miesiąc gościć będziemy ks. Pawła Chylę, który wygłasza półroczne rekolekcje fatimskie. O 18.00 Msza święta m.in. fatimska – zbiorowa (zalecki można składać przed Mszą w zakrystii);

– w piątek po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS w salce;

– w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.

.

 

  1. Za tydzień 17.07, przeżywać będziemy XVI Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– będzie to NIEDZIELA MODLITW ZA KIEROWCÓW, po każdej Mszy świętej błogosławieństwo i pokropienie pojazdów wodą święconą. Odbędzie się także zbiórka do puszek na misje – z przeznaczeniem na zakup pojazdów które służą misjonarzom.

.

 

4. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł. Są także modlitewniki DROGA DO NIEBA z dużym drukiem (40 zł).

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym: Wakacyjne ślady św. Jana Pawła II organizowanym przez „Laboratorium św. Jana Pawła II” w Toruniu. W Polsce jest mnóstwo miejsc związanym z Janem Pawłem II; prawie w każdym województwie można znaleźć szlak papieski – pieszy lub kajakowy. Organizatorzy zachęcają do podzielenia się swoimi wakacyjnymi wrażeniami z miejsc związanych z papieżem Polakiem. Zdjęcia wraz z podpisanym oświadczeniem można wysyłać na adres mailowy: lab_jp2@umk.plod 25 czerwca do 10 września 2022 roku. Zdjęcia będą publikowana na bieżąco na stornie FB Laboratorium św. Jana Pawła II. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na profilu Facebook LabJPII oraz www.jp2.umk.pl.

 

 

  1. Dnia 16 lipca w klasztorze Anuntiata w Raciborzu w godzinach od 1400do 1730odbędą się warsztaty dla małżeństw pt. „Jak się z tobą kochać”. Zostaną poprowadzone przez panią Magdalenę Kleczyńską, doradcę psychologicznego zajmująca się pomocą psychologiczną dla par w Poradni Życia Rodzinnego. Organizator: Fundacja Nasze Dzieci Kornice przy współpracy z Dekanalnym Duszpasterstwem Rodzin w Raciborzu.

 

  1. W dniach 15-20 sierpnia 2022 r. odbędzie się 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 14 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 15 sierpnia, zaś z Kluczborka – we wtorek 16 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 20 sierpnia o godz. 10.00. Obecne wytyczne sanitarne umożliwiają organizację pielgrzymki w przedpandemicznej formule, a więc pielgrzymi mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce, korzystać z noclegów oraz wspólnych posiłków.