1. Przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i dary na stół;

– przeżywamy NIEDZIELĘ MODLITW ZA KIEROWCÓW, po każdej Mszy świętej błogosławieństwo i pokropienie pojazdów wodą święconą. Odbywa się także zbiórka do puszek na misje – z przeznaczeniem na zakup pojazdów które służą misjonarzom.

 

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek od 8.00 sprzątanie i plewienie wokół kościoła, zapraszamy do pomocy;

– w środę wspomnienie bł. Czesława, patrona naszej diecezji;

– w piątek święto św. Marii Magdaleny;

– w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy;

– są wolne intencje mszalne: we wtorek i czwartek o 6.30, w piątek o 18.00 a w sobotę o 16.30. Można je zamówić w zakrystii.

.

 

  1. Za tydzień 24.07, przeżywać będziemy XVII Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

  1. 4. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł. Są także modlitewniki DROGA DO NIEBA z dużym drukiem (40 zł).

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym: Wakacyjne ślady św. Jana Pawła II organizowanym przez „Laboratorium św. Jana Pawła II” w Toruniu. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na profilu Facebook LabJPII oraz www.jp2.umk.pl.

 

 

  1. Duszpasterze Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego zapraszają na doroczne spotkanie z okazji uroczystości św. Anny, które odbędzie się w Oleśnie w kościele św. Anny w piątek 22 lipca 2022 r. Rozpoczęcie o godz. 17.30. Podczas Mszy św. Biskup Opolski przyjmie nowe członkinie. Na zakończenie siostrzane spotkanie przy kołaczu. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje o wspólnocie są dostępne na stronie www.opiekunkizycia.pl.

 

  1. Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus 2022”, która odbędzie się w Czaplinku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w dniach 1 – 7 sierpnia 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz zapisów znajdują się na stronie: www.przystanekjezus.pl.

 

  1. W dniach 15-20 sierpnia 2022 r. odbędzie się 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 14 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 15 sierpnia, zaś z Kluczborka – we wtorek 16 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 20 sierpnia o godz. 10.00. Obecne wytyczne sanitarne umożliwiają organizację pielgrzymki w przedpandemicznej formule, a więc pielgrzymi mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce, korzystać z noclegów oraz wspólnych posiłków.

 

  1. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach a św. Krzysztof wyprasza u Boga szczęśliwe podróże!