1. Przeżywamy XVIII Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i dary na stół farski

– z racji zbliżającego się wspomnienia MB Anielskiej (2.08) można dziś zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Warunki: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

.

 

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

– we wtorek wspomnienie NMP Anielskiej;

– przypadnie I – czwartek miesiąca. Msza poranna w int. kapłanów i o powołania, po niej nabożeństwo eucharystyczne;

– w I piątek miesiąca o 18.00 Msza święta, m. in. zbiorowa. Intencje można składać przed Mszą w zakrystii;

– w I sobotę miesiąca od 7.00 adoracja Najśw. Sakr. i medytacja. O 8.00 Msza wotywna ku czci Matki Bożej – o nawrócenie grzeszników.

.

.

 

  1. Za tydzień 7.08, przeżywać będziemy XIX Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie Kurię i Seminarium Duchowne. Odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

 

  1. 4. Przypominam, iż sierpniowe nabożeństwo fatimskie odbędzie się 19 sierpnia – we właściwym dniu objawienia Matki Bożej.

 

  1. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest ks. Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł. Są także modlitewniki DROGA DO NIEBA z dużym drukiem (40 zł).

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

 

  1. Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus 2022”, która odbędzie się w Czaplinku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w dniach 1 – 7 sierpnia 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz zapisów znajdują się na stronie: www.przystanekjezus.pl.

 

 

 

  1. W dniach 15-20 sierpnia 2022 r. odbędzie się 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 14 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 15 sierpnia, zaś z Kluczborka – we wtorek 16 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 20 sierpnia o godz. 10.00. Obecne wytyczne sanitarne umożliwiają organizację pielgrzymki w przedpandemicznej formule, a więc pielgrzymi mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce, korzystać z noclegów oraz wspólnych posiłków.