1. Przeżywamy XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się też zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY przeznaczony na spłatę trwających prac przy wymianie instalacji elektrycznej;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie tym, którzy pomagają w pracach porządkowych przy remoncie kościoła;

o godz. 12.00 odjazd pielgrzymki do Opola na Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa z racji 50 – lecia diecezji;

– dziś o godz. 19.10 w TVP3 Opole film o naszej diecezji „Porozmawiajmy o Kościele” zrealizowany z okazji jubileuszu.

1. W TYM TYGODNIU:

– od poniedziałku do czwartku Msze święte będą odprawiane w kaplicy pogrzebowej. Proszę o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji;

– zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych;

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

– w środę nie będzie Mszy szkolnej. Tego dnia wspominamy św. Faustynę Kowalską;

– w czwartek Msza św. o nowe powołania, po niej nabożeństwo I – czwartkowe;

– w piątek przypadnie I – piątek miesiąca. O 15.00 sprzątanie kościoła – zapraszam do pomocy. O 18.00 Msza św., m.in. zbiorowa – intencje można składać w zakrystii;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

1. Za tydzień 9.10, przeżywać będziemy XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, która będzie jednocześnie dorocznym DNIEM PAPIESKIM:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Przed Mszami do południa o godz. 7.00 i 9.30 zapraszam na modlitwę różańcową, którą będą prowadzić nasze Róże. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii, odbędzie się także zbiórka do puszek na fundację papieską DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, która jest „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II”;

odpust w parafii MB Różańcowej w Sudole;

– o godz. 16.00 w klasztorze Annuntiata spotkanie rodzin w formie warsztatów dla rodzin i dzieci.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł). Jest także MAŁY GOŚĆ w cenie 5 zł oraz GOŚĆ EXTRA – Dotyk Miłosierdzia w cenie 12 zł.

1. Spotkanie dla członków BRACTWA ŚW. JÓZEFA odbędzie się w kościele NSPJ w Raciborzu 5 października o godz. 18.00.

1. W sobotę 8 października br. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu Margaretek.

1. KUCHNIA CARITAS w Raciborzu zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie płodami rolnym z tegorocznych zbiorów. Mile widziane są wszelkie dary, które pomogą w przygotowaniu obiadów: ziemniaki, zboże, buraki, kapusta itp., jak również inne artykuły spożywcze. Kuchnia ta od wielu lat wspiera ubogich naszego regionu. Pamiętajmy, iż na koniec życia będziemy rozliczani z miłości do drugiego człowieka, w którym jest Chrystus.

1. Spotkanie z prezydentem miasta Raciborza dla naszej dzielnicy odbędzie się w sobotę 8 października o godz. 14.00 w naszej szkole (ul. Bojanowska 5). Dotyczyć będzie planów budżetowych na 2023 rok.

1. Jesienne spotkanie misyjne dla członków Papieskich Dzieł Misyjnych i zainteresowanych odbędzie się w kościele NSPJ w Raciborzu 29 października o godz. 10.00.