1. Przeżywamy XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – DZIEŃ PAPIESKI:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, odbywa się też zbiórka do puszek na fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie tym, którzy pomagają w pracach porządkowych przy remoncie kościoła;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła. Przed tygodniem zebrano 21540 . W sumie do tej pory z wszelkich ofiar, składanych na konto i przekazanych bezpośrednio mamy 74640 zł.

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej wspólnie w świątyni jak również w naszych domach. Zachęcam także do zamawiania Mszy świętych na 2023 rok w kancelarii po Mszach św. W pierwszej kolejności zapraszam tych, którzy w przyszłym roku mają ważne rocznice, jubileusze;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, w czasie której poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych z kl. III i rodziców młodzieży z kl. VIII chcącej przystąpić do sakramentu bierzmowania;

– w czwartek przypadnie ostatni w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. O 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza św., m.in. fatimska – zbiorowa – intencje można składać przed Mszą w zakrystii. W czasie Mszy ostatnie kazanie w ramach naszych rekolekcji fatimskich wygłosi ks. Paweł Chyla. Tego dnia zbierzemy kolektęjako wdzięczność dla ks. Pawła za głoszone przez pół roku Słowo Boże. Po Mszy różaniec w językach – zapraszam do jego prowadzenia – proszę o zgłoszenia w zakrystii;

– w piątek zapraszam do pomocy przy sprzątaniu kościoła po całotygodniowych pracach;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek.

.

.

 

  1. Za tydzień 16.10, przeżywać będziemy XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, która będzie jednocześnie uroczystością św. Jadwigi Śląskiej – głównej Patronki Śląska:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Przed Mszami do południa o godz. 7.00 i 9.30 zapraszam na modlitwę różańcową, którą będą prowadzić nasze Róże. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

– gościć będziemy siostry z klasztoru Annuntiata, które wraz ze siostrą Dolores Zok – Matką generalną polskiej prowincji Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego przybędą, aby wprowadzić naszą parafię w obchody TYGODNIA MISYJNEGO. Złożą świadectwo misyjne a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjną pracę zgromadzenia a do nabycia będą publikacje Matki generalnej.

 

 

  1. Z okazji jubileuszu 50-lecia diecezji opolskiej Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprosił Episkopat Polski na Zebranie Plenarne, które odbędzie się w dniach 11-12 października w Kamieniu Śląskim. Gościem specjalnym spotkania będzie kard. Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów. Głównym tematem posiedzenia będzie kolejny etap synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. W czasie zebranie biskupi podejmą także temat pomocy uchodźcom w kontekście zarówno wojny w Ukrainie, jak i w perspektywie obchodzonego niedawno Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, a także zostanie poruszony temat misji. Jednym z punktów spotkania będzie Msza św. w Bazylice św. Anny na Górze Św. Anny sprawowana we wtorek 11 października o godz. 17.30 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

 

  1. W sobotę 15 października br. odbędzie się 6. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę Św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: «Z Maryją w Roku Jubileuszu Diecezji Opolskiej». Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30.

 

  1. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się w niedzielę 16 października o godz. 17.00 w Bazylice na Górze św. Anny. Po Mszy św., która rozpocznie obchody, uczestnicy procesyjnie udadzą się na pobliski cmentarz do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego.

 

  1. Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia odbędzie się w sobotę 22 października w kościele św. Jana Pawła II w Opolu. W programie: godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai, godz. 12.00 nabożeństwo ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej, godz. 12.30 spotkanie przy kawie i prelekcja p. dr Lucyny Sochockiej.

 

  1. Jesienne spotkanie misyjne dla członków Papieskich Dzieł Misyjnych i zainteresowanych odbędzie się w kościele NSPJ w Raciborzu 29 października o godz. 10.00.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł), MAŁEGO GOŚCIA (5 zł) oraz GOŚCIA EXTRA – Dotyk Miłosierdzia (12 zł).

 

  1. Zmarł mieszkający dawniej w Studziennej Wojciech SOWIK, l. 69. Jego pogrzeb po niedzieli w Strzelcach Opolskich. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…