1. Przeżywamy uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej Patronki Śląska:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie tym, którzy pomagają w pracach porządkowych przy remoncie kościoła;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła;

– Bóg zapłać siostrze Dolores za obecność ze współsiostrami i przeprowadzoną animację misyjną. Zachęcam do wsparcia misyjnych zadań zgromadzenia ofiarą po Mszy św. Zachęcam także do nabycia książek Matki Generalnej.

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej wspólnie w świątyni jak również w naszych domach. Zachęcam także do zamawiania Mszy świętych na 2023 rok w kancelarii po Mszach św. W pierwszej kolejności zapraszam tych, którzy w przyszłym roku mają ważne rocznice, jubileusze;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, w czasie której poświęcenie modlitewników Droga do nieba;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 9.30 spotkanie Marianek;

– w sobotę odbędzie się sprzątanie cmentarza – serdecznie zapraszamy do pomocy, początek o 10.00;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

.

.

 

  1. Za tydzień 23.10, przeżywać będziemy XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Przed Mszami do południa o godz. 7.00 i 9.30 zapraszam na modlitwę różańcową, którą będą prowadzić nasze Róże. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

.

 

 

  1. We wtorek, z racji wspomnienia św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, w klasztorze Annuntiata tradycyjne spotkanie dla tych, którzy ją tworzą. O 18.00 modlitwa różańcowa o 18.30 Msza święta.

 

  1. Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia odbędzie się w sobotę 22 października w kościele św. Jana Pawła II w Opolu. W programie: godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai, godz. 12.00 nabożeństwo ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej, godz. 12.30 spotkanie przy kawie i prelekcja p. dr Lucyny Sochockiej.

 

  1. Jesienne spotkanie misyjne dla członków Papieskich Dzieł Misyjnych i zainteresowanych odbędzie się w kościele NSPJ w Raciborzu 29 października o godz. 10.00.

 

  1. W niedzielę 30 października br. odbędzie się doroczne spotkanie (tzw. zgromadzenie ogólne) członków Bractwa św. Józefa w Jemielnicy. Rozpoczęcie o g. 15.00, a w programie: nabożeństwo różańcowe, Słowo Biskupa Opolskiego do członków Bractwa, przyjęcie nowych członków, a także rozpoczęcie peregrynacji obrazu św. Józefa w rodzinach członków Bractwa.

 

  1. Zachęcamy do wstąpienia do wspólnoty Bractwa św. Józefa. Aby to uczynić, zainteresowana osoba powinna wypełnić deklarację dostępną na stronie internetowej www.bractwoswietegojozefa.pl. Po wpisaniu najważniejszych danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) deklarację kandydat przedstawia proboszczowi swojej parafii. Księży Proboszczów prosimy o przekazanie deklaracji listownie lub osobiście do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu do 20 października. Przyjęcia do Bractwa dokona Ksiądz Biskup 30 października 2022 r. w Jemielnicy.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł), MAŁEGO GOŚCIA (5 zł) oraz GOŚCIA EXTRA – Dotyk Miłosierdzia (12 zł).