1. Przeżywamy XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, która rozpoczyna Tydzień Misyjny:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie tym, którzy pomagają w pracach porządkowych i bezinteresownie pomagają przy remoncie kościoła;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła i za wszelką pomoc przy parafii. Podziękowanie dla tych, którzy wczoraj pracowali na cmentarzu. Dziękuję także Parafianom, którzy dołożyli się do zakupu odkurzacza do liści, który będzie wielką pomocą w czasie jesieni.

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej wspólnie w świątyni jak również w naszych domach. Zachęcam także do zamawiania Mszy świętych na 2023 rok w kancelarii po Mszach św.;

– w poniedziałek od 8.00 sprzątanie i plewienie wokół kościoła, zapraszam do pomocy;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w piątek od 17.00 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, w tym czasie także okazja do spowiedzi;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

.

.

 

  1. Za tydzień 30.10, przeżywać będziemy XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Przed Mszami do południa o godz. 7.00 i 9.30 zapraszam na modlitwę różańcową, którą będą prowadzić nasze Róże. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

.

 

 

  1. Zachęcam do pobrania i wypisania kart na zalecki listopadowe za zmarłych. Można je składać w zakrystii bądź kancelarii.

 

  1. Jesienne spotkanie misyjne dla członków Papieskich Dzieł Misyjnych i zainteresowanych odbędzie się w kościele NSPJ w Raciborzu 29 października o godz. 10.00.

 

  1. W niedzielę 30 października br. odbędzie się doroczne spotkanie (tzw. zgromadzenie ogólne) członków Bractwa św. Józefa w Jemielnicy. Rozpoczęcie o g. 15.00, a w programie: nabożeństwo różańcowe, Słowo Biskupa Opolskiego do członków Bractwa, przyjęcie nowych członków, a także rozpoczęcie peregrynacji obrazu św. Józefa w rodzinach członków Bractwa.

 

  1. Zachęcamy do wstąpienia do wspólnoty Bractwa św. Józefa. Aby to uczynić, zainteresowana osoba powinna wypełnić deklarację dostępną na stronie internetowej www.bractwoswietegojozefa.pl. Po wpisaniu najważniejszych danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) deklarację kandydat przedstawia proboszczowi swojej parafii. Księży Proboszczów prosimy o przekazanie deklaracji listownie lub osobiście do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu do 20 października. Przyjęcia do Bractwa dokona Ksiądz Biskup 30 października 2022 r. w Jemielnicy.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł).

 

  1. Pomódlmy się za zmarłą w Krzanowicach Lucję Kałus, lat 88, dawniej mieszkająca w Studziennej (ul. Urbana). Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…