1. Przeżywamy XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie tym, którzy pomagają w pracach porządkowych i bezinteresownie pomagają przy remoncie kościoła. BÓG ZAPŁAĆ za poniedziałkowe i środowe sprzątanie wokół kościoła! Bóg zapłać Panom za segregację śmieci na cmentarzu, p. Rafałowi za podstawienie przyczepy do wywozu śmieci;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła i za wszelką pomoc przy parafii.

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej wspólnie w świątyni jak również w naszych domach. Zachęcam także do zamawiania Mszy świętych na 2023 rok w kancelarii po Mszach św.;

– we wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych (święto nakazane). Msze święte odprawimy: w poniedziałek o 18.00 – z uroczystości tzw. wigilijna, we wtorek o 7.30, 10.00 i 12.00. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej parafii. O godz. 14.00 w kościele różaniec z wypominkami, następnie procesja na cmentarz;

– w środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o 6.30 i 18.00 – Msza szkolna. Kolekta w tym dniu na rzecz utrzymania naszego cmentarza parafialnego;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy i na adoracje;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

.

.

 

  1. Za tydzień 6.11, przeżywać będziemy XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. O 9.20 zapraszam na Różaniec z wypominkami, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbędzie się także zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY przeznaczony na remont kościoła.

.

 

 

  1. Zachęcam do pobrania i wypisania kart na zalecki listopadowe za zmarłych. Można je składać w zakrystii bądź kancelarii.

 

  1. Zachęcam do zyskania odpustów dla zmarłych:

– kto w od południa w dn. 1 XI i 2 XI nawiedzi kościół lub kaplicę może zyskać odpust zupełny (warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę…, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.)

– kto nawiedzi cmentarz w dniach 1 – 8 listopada może zyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych, spełniając powyższe warunki.

 

  1. W sobotę 6 listopada w Domu Formacyjnym w Miedoni w godz. 14 – 17 odbędą się warsztaty dla małżeństw pt. Jak się z tobą kochać. Poprowadzi je Magdalena Kleczyńska.

 

  1. W niedzielę 13 listopada br. w kościele św. Bartłomieja w Głogówku podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 zostanie wykonana po raz pierwszy „Missa Jubilata” autorstwa Barbary Reiman, opolskiej kompozytorki, skrzypaczki, pedagoga i nauczyciela. Dzieło muzyczne powstało z okazji 50-lecia Diecezji Opolskiej. W wydarzeniu wezmą udział: Chór Filharmonii Opolskiej przygotowany przez Tadeusza Eckerta; Chór Misericordias przygotowany przez ks. Mateusza Mandalkę; Chór Światło dla Młodych przygotowany przez Juliannę Trinczek, a także Jubileuszowa Orkiestra Symfoniczna.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł). W zakrystii można nabyć KALENDARZE DIECEZJALNE (8 zł) oraz KALENDARZ ROLNIKÓW (30 zł).