1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – DZIEŃ CHORYCH NA TRĄD:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie Adoracja;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii!

– dziś o godz. 15.00 w kościele Serca Pana Jezusa przy ul . Warszawskiej odbywa się  XXX Koncert kolęd w wykonaniu chórów z tamtejszej parafii, Pawłowa, Krzyżanowic i Brzezia.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na szczególne modlitwy i adoracje;

– w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie Mszy błogosławieństwo świec – gromnic. Zapraszam na godz. 18.00 (w ramach Mszy szkolnej) także dzieci I – komunijne ze świecami. Tego dnia Kościół obchodzi DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO – kolekta na klasztory klauzurowe;

– w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św – błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po SUMIEAdoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbędzie się także zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY – przeznaczony na malowanie naszego kościoła. Członków Rady Parafialnej proszę tradycyjnie o zliczenie zbiórki;

po Mszach świętych błogosławieństwo chleba i wody ku czci wspominanej w tym dniu św. Agaty.

.

.

  1. Ks. Daniel Leśniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę informuje, że tegoroczna pielgrzymka wyruszy: z Nysy w niedzielę 13 sierpnia; z Opola, Głubczyc i Raciborza w poniedziałek 14 sierpnia, a z Kluczborka we wtorek 15 sierpnia. Na jasnogórski szczyt pątnicy dotrą w sobotę 19 sierpnia.

 

  1. Film dokumentalny Porozmawiajmy o Kościele, zrealizowany przez ks. Marka Lisa z okazji 50-lecia diecezji opolskiej, dostępny jest online na stronie internetowej TVP Opole. Zachęcam do jego obejrzenia.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO(10 zł).

 

  1. Zachęcam do przekazania 1,5 % podatku dla naszego parafianina Marcina Otlik. W rozliczeniu PIT w rubryce KRS należy wpisać: 0000037904 a rubryce informacje uzupełniające – cel szczegółowy: 9183 Otlik Marcin. Więcej szczegółów na ulotkach.

 

  1. W czasie kolędy wiele osób pytało, co robić ze starymi krzyżami, zestawami kolędowymi, obrazami świętych. W związku z tym, kto chciały się pozbyć, zwłaszcza starych, drewnianych krzyży może je przynosić do zakrystii.

 

  1. Odszedł do Pana Gerard Wieczorek, lat 79, zam. ul. Hulczyńska. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…