1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie Adoracja;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbywa się także zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY – przeznaczony na malowanie naszego kościoła (ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem lub wpłacać na konto parafii). Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim za troskę o naszą świątynię, którą te ofiary wyrażają.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;

– w środę nie będzie Mszy szkolnej;

– w piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

– w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;

– w sobotę wspomnienie MB Lourdzkiej i Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.00 Msza w int. chorych i starszych Parafian oraz błogosławieństwo lourdzkie.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po SUMIEAdoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

w klasztorze Annuntiata o 16.00 spotkanie dla rodzin – wraz z zapewnioną opieką dla dzieci.

.

.

  1. Ks. Daniel Leśniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę informuje, że tegoroczna pielgrzymka wyruszy: z Nysy w niedzielę 13 sierpnia; z Opola, Głubczyc i Raciborza w poniedziałek 14 sierpnia, a z Kluczborka we wtorek 15 sierpnia. Na jasnogórski szczyt pątnicy dotrą w sobotę 19 sierpnia.

 

  1. Film dokumentalny Porozmawiajmy o Kościele, zrealizowany przez ks. Marka Lisa z okazji 50-lecia diecezji opolskiej, dostępny jest online na stronie internetowej TVP Opole. Zachęcam do jego obejrzenia.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO(10 zł).

 

 

  1. W czasie kolędy wiele osób pytało, co robić ze starymi krzyżami, zestawami kolędowymi, obrazami świętych. W związku z tym, kto chciały się pozbyć, zwłaszcza starych, drewnianych krzyży może je przynosić do zakrystii.