OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie Adoracja;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła! Szczególnie – za ofiary złożone przed tygodniem na malowanie kościoła, zebraliśmy: …

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– we wtorek wspomnienie śś. Cyryla i Metodego, patronów Europy;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po każdej Mszy świętej ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, jako przygotowanie do Wielkiego Postu. O 9.00 na adorację proszę Kobiety, o 11.00 Mężczyzn. W godz. 13 – 15 adoracja wg ulic (plan w gazetce). O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie błogosławieństwem;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

 PLAN ADORACJI WG ULIC – NIEDZIELA 12 lutego:

13.00 – 13.30 Mieszkańcy ul. Krętej, Studziennej, Pawła, Pl. Ks. Melzera, Kopca

13.30 – 14.00  Mieszkańcy ul.   Krótkiej, Tunelowej, Hulczyńskiej,    Sobieskiego

14.00 – 14.30 Mieszkańcy ul. Bojanowskiej, Floriana i Myśliwskiej, Szymanowskiego, Urbana

14.30 – 15.00 Mieszkańcy ul. Bogumińskiej, Moniuszki i H.Pobożnego, Wschodniej, Barbary

 

.

.

  1. Ks. Daniel Leśniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę informuje, że tegoroczna pielgrzymka wyruszy: z Nysy w niedzielę 13 sierpnia; z Opola, Głubczyc i Raciborza w poniedziałek 14 sierpnia, a z Kluczborka we wtorek 15 sierpnia. Na jasnogórski szczyt pątnicy dotrą w sobotę 19 sierpnia.

 

  1. Film dokumentalny Porozmawiajmy o Kościele, zrealizowany przez ks. Marka Lisa z okazji 50-lecia diecezji opolskiej, dostępny jest online na stronie internetowej TVP Opole. Zachęcam do jego obejrzenia.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO(10 zł).

 

 

  1. Diecezjalna Komisja Liturgiczna organizuje liturgiczny kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego oraz pracownicy mediów publicznych, którzy zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgicznych, są zobowiązani do ukończenia specjalnego kursu liturgicznego organizowanego przez Diecezjalną Komisję Liturgiczną. Po pozytywnym ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają pisemne upoważnienie Kurii Diecezjalnej w Opolu do fotografowania i filmowania podczas liturgii, które maja obowiązek okazać przed rozpoczęciem celebracji. Zgłoszenia w terminie do 17 lutego br. przyjmuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu (tel. 77 44 32 130 lub pocztą elektroniczną na adres: wd@diecezja.opole.pl).