1. Przeżywamy VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszach świętych Adoracja, zachęcam do podjęcia modlitwy;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na polecenie Księdza Biskupa po Mszach odbywa się ZBIÓRKA DO PUSZEK NA WPARCIE OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W TURCJI I SYRII;

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła!

– dziś rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszy hasło Ku trzeźwości z Kościołem.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem:

poniedziałek i wtorek od 15.00 do 21.00 (z przerwą na Mszę świętą, zakończenie o 21.00 Apelem Maryjnym – zapraszam ze świecami na rozważania i modlitwy o Matce Bożej). Ponadto w te dni o 17.00 Adoracja dla kobiet a o 18.30 dla mężczyzn – serdecznie zapraszam;

środa – po Mszy porannej do 17.00.

– w środę rozpoczniemy Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły i abstynencja. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 6.30, 17.00 (dla dzieci i młodzieży) i 18.00. Kolekta – jako jałmużna postna – przeznaczona na kościelną pomoc ubogim. Tego dnia rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Damian Nyk, wikariusz z raciborskiej fary. Zapraszam do udziału – program w gazetce;

– w piątek od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.00 Droga Krzyżówa z zaleckami i okazja do spowiedzi;

– w zakrystii można zapisywać na rekolekcyjne odwiedziny chorych;

– przez cały czas Wielkiego Postu do skarbony przy św. Antonim można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU i zakończenie REKOLEKCJI:

– Msze święte wg stałego planu. Przed sumą – Gorzkie żale, po sumie – Adoracja, o 14.30 Droga krzyżowa z zaleckami;

kolekta na do dyspozycji księdza rekolekcjonisty.

 

.

.

  1. Ks. Daniel Leśniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę informuje, że tegoroczna pielgrzymka wyruszy: z Nysy w niedzielę 13 sierpnia; z Opola, Głubczyc i Raciborza w poniedziałek 14 sierpnia, a z Kluczborka we wtorek 15 sierpnia. Na jasnogórski szczyt pątnicy dotrą w sobotę 19 sierpnia.

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolników w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą w dniach 7-9 marca 2023 r. Zgłoszenia u ks. dyrektora Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Lukasz.Michalik@diecezja.opole.pl).

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł), w którym przeczytamy m.in. o cudach jakie stały się w czasie trzęsienia ziemi w Turcji. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY w cenie 7 zł.

 

  1. Przypomnienia na WIELKI POST:

– w Środę Popielcową rozpoczyna się czas przystępowania do sakramentu pokuty i Komunii Świętej wielkanocnej;

– przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu;

– za udział w nabożeństwach Gorzkich żali i Drogi krzyżowej zyskać można odpust zupełny;

– w każdy piątek tego czasu za odmówienie po Komunii Św. modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu zyskać można odpust zupełny.

 

  1. Mieszkańcy Bojanowa zwrócili się z prośbą o pomoc dla Angeliki Mruzek, która ma 36 lat i uległa wypadkowi. Jej własny samochód stoczył się i wciągnął ją pod koła. Ma przerwany rdzeń kręgowy i jest sparaliżowana. Potrzebuje rocznej rehabilitacji, a miesięczny koszt to 30 tys. Za tydzień po Mszach będzie możliwość pomocy, zbiórkę przeprowadzi założony w Bojanowie Komitet społeczny zarejestrowany pod nr 2023/516/KS.

 

  1. Zmarła nasza parafianka Rita Mrugała, przeżyła lat 81. Pogrzeb we wtorek o 10.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…