1. Przeżywamy NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

zapraszam dziś na uroczyste NIESZPORY WIELKANOCNE, które kończą święty czas Triduum Paschalnego;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz naszej parafii;

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła!  Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżycia świąt paschalnych: sprzątającym, strojącej kwiaty, przygotowującym ciemnicę i Boży Grób, scholi męskiej, ministrantom, Mariankom, szafarzom, organistom, kościelnym, posługującym przy baldachimie i wszystkim za najmniejsze wyświadczone dobro – BÓG ZAPŁAĆ!

– dziękuję za ofiary na spłatę należności za malowanie kościoła, przed tygodniem kwesta (Parafialny Fundusz Remontowy) wyniosła 9.000 zł i 200 €, na konto parafii, na moje ręce bądź do bieżącej kolekty złożono w ostatnim czasie 18.000 zł. Do spłaty pozostaje 42 tys. zł.

1. W TYM TYGODNIU:

– jutro II – dzień świąt. Msze święte o 7.30, 10.00 (suma w int. mężczyzn) i o 12.00. Kolekta na uczelnie katolickie;

– w środę Msza szkolna o 18.00, po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania;

– zapraszam do udziału w NOWIENNIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO;

– w piątek po Mszy (ok. 18.30) odbędzie się szczególne wydarzenie – parafianie z Krzanowic, pod kierunkiem s. Tobiaszy, poprowadzą misterium PASCHA, w czasie którego będziemy mogli raz jeszcze w pięknej formie przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa;

– Msza w sobotę rano będzie odprawiana od teraz o godz. 8.00.

1. Za tydzień przeżywać będziemy NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie 79. Tydzień Miłosierdzia:

– Msze święte jak zawsze, o 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (Godzina Miłosierdzia). Po nabożeństwie w salce spotkanie parafialnego CARITAS, zapraszam także chcących udzielać się w tej grupie parafialnej;

– kolekta przeznaczona na wsparcie ubogich – na diecezjalny CARITAS.

1. Próba przed bierzmowaniem odbędzie się w kościele św. Mikołaja w czwartek o 17.30.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł)

1. Diecezjalny CARITAS przygotował publikację w formie broszury upamiętniającą pomoc dla narodu ukraińskiego. Można ją nabywać w cenie 2 zł.

1. Wszystkim życzę błogosławionego Tygodnia Wielkanocnego!