1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – BIBLIJNĄ, która rozpoczyna XV TYDZIEŃ BIBLIJNY:

– Msze święte wg stałego planu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Po Mszach – zbiórka do puszek na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu;

– po sumie, z racji Niedzieli Biblijnej, odbędzie się czytanie Pisma Świętego;

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła!  Szczególnie: za poniedziałkowe plewienie wokół świątyni!

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, gł. Patrona Polski;

we wtorek święto św. Marka, po Mszy porannej procesja o urodzaje;

– w środę Msza szkolna o 18.00;

– w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.00 w salce katecheza dla dzieci I – komunijnych.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – DOBREGO PASTERZA:

– Msze święte jak zawsze, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł)

 

  1. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu we współpracy z Biurem Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych ALF organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem biskupa Waldemara Musioła. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 6 do 12 listopada 2023 r. Wspólny wyjazd zaplanowano spod opolskiej katedry, a wylot z Krakowa. W programie między innymi: Jafa, Hajfa, Tyberiada, Kana Galilejska, Nazaret, Góra Tabor, Kafarnaum, Betlejem, Ein Karem, Jerycho, Góra Oliwna, Jerozolima, Góra Syjon. Cena: 4 520 zł i 170 USD. Szczegółowe informacje oraz zapisy (do 31 maja). Telefon: 77 44 32 130.

 

  1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w poniedziałek 1 maja w Jemielnicy. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim, który zaoferuje bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

  1. We wtorek 23 maja parafialny CARITAS i Stowarzyszenie STUDZIENNA organizują pielgrzymkę na Górę Świętej Anny – szczególnie dla starszych. Koszt: 20 zł (dofinansowany ze stowarzyszenia). Zapisy i wpłaty w zakrystii.