1. Przeżywamy XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY przeznaczony na remont zakrystii;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii!

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz za ofiary składane na ręce kościelnych na fundusz zakrystii.

1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek od 7.00 sprzątanie i plewienie wokół kościoła, zapraszam do pomocy;

– z racji przypadającego święta patronalnego APOSTOLSTWA CHORYCH zapraszam w środę o 10.00 na Mszę św. w int. seniorów naszej parafii, następnie spotkanie w salce. Proszę o pomoc w dotarciu seniorom do kościoła;

– przypadnie I – czwartek i piątek miesiąca. Zapraszam do modlitwy;

– w sobotę od 8.30odwiedziny chorych – proszę o zgłoszenia w zakrystii.

1. Za tydzień przeżywać będziemy XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim i małym drukiem w cenie 50 zł.
  2. 5. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają w niedzielę 16 lipca br. na odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej połączony z obchodami kalwaryjskimi i możliwością przyjęcia szkaplerza oraz na Święto Młodzieży, które odbędzie się w dniach 17-22 lipca 2023 r. w namiocie przy Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny – zapisy w internecie.
  3. Trwają zapisy na wycieczki dla dzieci i młodzieży w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ. Szczegóły i zapisy w Bukiet i Kawa w godzinach pracy (z numerem PESEL). Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Marek Świtała, Racibórz i Karolina Sopyła, Racibórz – Studzienna (zap. I)

Jarosław Drzeniek, Wodzisław Śl. i Kinga Janik, Racibórz – Studzienna (zap. I)