1. Przeżywamy XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE Różaniec fatimski;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii. Szczególnie za ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, które wyniosły 2570 zł;

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz za ofiary składane na ręce kościelnych na fundusz zakrystii.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek wyjście pielgrzymki – strumienia raciborskiego, Msza na rozpoczęcie w kościele na Ostrogu o 9.00. Zachęcam wszystkich do duchowego pielgrzymowania;

– we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP (święto nakazane). Msze wg porządku niedzielnego, kolekta w tym dniu na Wydział Teologiczny w Opolu. W sanktuarium Matki Bożej odpust – suma o 11.00;

– w czwartek uroczystość św. Jacka – głównego patrona metropolii górnośląskiej.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z małym drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP odbędą się w Rudach Raciborskich we wtorek 15 sierpnia br. Eucharystia na dziedzińcu dawnego Opactwa rozpocznie się o 11.00.

 

  1. W imieniu Ojców Franciszkanów z Góry św. Anny serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Wielkich Odpustach Kalwaryjskich, które będą miały miejsce: 24-27 sierpnia (ku czci Aniołów Stróżów), 13-17 września (ku czci Krzyża Świętego).

 

  1. Nasza parafialna piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu odbędzie się 29 sierpnia (wtorek).

 

  1. W klasztorze Annuntiata 31 sierpnia (czwartek) odbędzie się MISYJNY DZIEŃ CHORYCH. Początek o godz. 9.00, zakończenie o 13.00.Celem spotkania jest modlitwa osób starszych i chorych i ukazanie ich roli w życiu kościoła misyjnego.

 

  1. W imieniu organizatorów zapraszamy rolników oraz chętnych do pomocy w organizacji tegorocznych DOŻYNEK na spotkanie do salki w następną niedzielę (20.08) o godz. 11.00.