1. Przeżywamy XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne w Opolu, odbywa się także zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– do skarbony przy św. Antonim można składać ofiary na nasz parafialny CARITAS. W najbliższym czasie, po odpuście (20.09) CARITAS planuje zorganizować kolejne spotkanie dla naszych seniorów;

– dziękuję za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii!

1. W TYM TYGODNIU:

– przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież – pamiętajmy o tej intencji;

– w środę kolejny DZIEŃ FATIMSKI, gościć będziemy o. Ignacego. Od 17.00 Adoracja, o 18.00 Msza św., m.in. fatimska – zbiorowa (intencje można składać przed Mszą w zakrystii). Po Mszy świętej RÓŻANIEC FATIMSKI – zachęcam do prowadzenia modlitwy w językach – proszę o zgłoszenie takiej chęci w zakrystii. Mszy szkolnej nie będzie;

– w czwartek święto patronalne naszej parafii – Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy porannej możliwość ucałowania relikwii;

– w piątek przypada wspomnienie NMP Bolesnej;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.30 dla Marianek;

– w sobotę od godz. 8.30 odbędą się odpustowe odwiedziny chorych – proszę o zapisy w zakrystii.

1. Za tydzień przeżywać będziemy ODPUST PARAFIALNY KU CZCI KRZYŻA ŚWIĘTEGO:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni;

kolekta odpustowa przeznaczona zostanie na rzecz naszej parafii.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z małym drukiem w cenie 50 zł.

1. 14 października w sobotę zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Piekar Śląskich (sanktuarium MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej) oraz kościoła mariackiego w Bytomiu (jeden z najstarszych kościołów Śląska z 1231 roku, gdzie odbiera cześć obraz MB Bytomskiej) oraz innych okolicznych miejsc. Zapisy w zakrystii, koszt ok. 80 zł.

1. Bractwo Świętego Józefa na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 17 września br. o godz. 19.00 w auli Muzeum Diecezjalnego w Opolu. W programie m.in.: wspólna modlitwa oraz wykład pt. „Kościół w Bożym planie – po co jest? Dlaczego taki jest?”, który wygłosi dr Magdalena Jóźwik. Spotkanie odbywa się w ramach przygotowania do inicjatywy pod nazwą „Męskie Oblężenie Jasnej Góry”.

1. 24 września 2023 r., podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, rozpocznie się peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów. W dniach od 28 – 29 października relikwie gościć będą w kościele NSPJ.