1. Przeżywamy XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególnie: rodzinom za ofiary na kwiaty na nasze ołtarze, za wsparcie funduszu zakrystii i zespołu CARITAS (św. Antoni). Dziękuję także za ofiarę na Fundusz Remontowy, która wyniosła 2600 zł;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków, są jeszcze książeczki – można zabrać w zakrystii.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– zapraszam na nabożeństwa różańcowe do kościoła, gdy nie możemy przyjść – módlmy się w kościele domowym;

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież. W czasie nabożeństwa przed Mszą – poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych;

– w piątek ostanie nabożeństwo fatimskie. Zapraszam do prowadzenia modlitwy w językach. W czasie Mszy zbierana będzie kolekta na zakończenie półrocznych REKOLEKCJI FATIMSKICH, jako nasze podziękowanie – do dyspozycji o. Ignacego;

– w sobotę o 8.00 wyjazd pielgrzymki do Piekar Śląskich, zbiórki ministrantów nie będzie;

– są wolne intencje mszalne, zamówić je można w zakrystii.

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii;

– o godz. 7.00 i 9.30 modlitwę różańcową proszę, aby prowadziły Róże.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalny lub misyjny w cenie 10 zł.

 

  1. 14 października w sobotę zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Piekar Śląskich (sanktuarium MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej) oraz kościoła mariackiego w Bytomiu (jeden z najstarszych kościołów Śląska z 1231 roku, gdzie odbiera cześć obraz MB Bytomskiej) oraz innych okolicznych miejsc. Zapisy w zakrystii, koszt ok. 80 zł.

 

 

  1. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się w niedzielę 15 października o godz. 17.00 w Bazylice na Górze Świętej Anny. Po Mszy św., która rozpocznie obchody, uczestnicy procesyjnie udadzą się na pobliski cmentarz do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego.

 

  1. Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza Pracowników Służby Zdrowia oraz kapelanów szpitali, domów pomocy społecznej i hospicjów na doroczną Diecezjalną Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia z okazji liturgicznego wspomnienia św. Łukasza. Pielgrzymka odbędzie się w piątek 20 października 2023 r. w kościele pw. św. Jana Pawła II w Opolu.

 

  1. W niedzielę 29 października odbędzie się doroczne spotkanie (tzw. zgromadzenie ogólne) członków Bractwa św. Józefa w Sanktuarium Świętego Józefa w Jemielnicy. Rozpoczęcie o godz. 15.00, a w programie: nabożeństwo różańcowe, konferencja, przyjęcie nowych członków, wybory zarządu kapituły Bractwa, a także braterskie spotkanie.