1. Przeżywamy XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka na fundację papieską – DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, która wspiera kształcąca się młodzież i jest żywym pomnikiem świętego papieża Jana Pawła II;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególnie: rodzinom za ofiary na kwiaty na nasze ołtarze, za wsparcie funduszu zakrystii i zespołu CARITAS (św. Antoni);

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków, są jeszcze książeczki – można zabrać w zakrystii.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– zapraszam na nabożeństwa różańcowe do kościoła, gdy nie możemy przyjść – módlmy się w kościele domowym;

– w poniedziałek od 8.00 sprzątanie i plewienie wokół naszego kościoła. Serdecznie zapraszam do pomocy;

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież. Tego dnia wspomnienie św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia: w klasztorze o 18.00 różaniec, 18.30 – Msza święta za pracowników Służby Zdrowia.

.

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – MISYJNĄ :

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na MISJE ŚWIĘTE;

– o godz. 7.00 i 9.30 modlitwę różańcową proszę, aby prowadziły Róże.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalny lub misyjny w cenie 10 zł oraz RÓŻAŃCE wykonane przez CARITAS (10 zł).

 

  1. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na 2024 rok. Zapraszam najpierw tych, którzy będą przeżywać jubileusze i okrągłe urodziny – zachęcam do wcześniejszego zarezerwowania dogodnego terminu. Można pobierać kartki na wypominki listopadowe – proszę o czytelne pismo, składać je można u kościelnych w zakrystii.

 

  1. Na cmentarzu została zamontowana brama, która uniemożliwi samowolne wjazdy samochodów na jego teren. Niestety wielu wjeżdżało ciężkimi autami nie zgłaszając tego w kancelarii. Chodnik na cmentarzu nie jest do tego przystosowany. Proszę też o pilnowanie porządku na cmentarzu, segregację śmieci. Odpady zielone i inne śmieci w miarę możliwości zabierajmy ze sobą.

 

  1. W niedzielę 29 października odbędzie się doroczne spotkanie (tzw. zgromadzenie ogólne) członków Bractwa św. Józefa w Sanktuarium Świętego Józefa w Jemielnicy. Rozpoczęcie o godz. 15.00, a w programie: nabożeństwo różańcowe, konferencja, przyjęcie nowych członków, wybory zarządu kapituły Bractwa, a także braterskie spotkanie.

 

  1. Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają na ostatnie w tym roku obchody kalwaryjskie ku czci św. Piotra z Alkantary. 22 października o godz. 9.00 wyjście z Rajskiego Placu na Kalwarię, gdzie będzie rozważana Droga Krzyżowa. O godz. 10.00 Msza św. w Porębie, a ok. godz. 14.00 zakończenie przy kościele Krzyża Świętego.